Drukuj

Bajka o rycerzu

Teatr: AJ
Bajka o rycerzu
Bajka o rycerzu
Występują Anioł Stróż, biedny lecz niezłomny wojownik - Terazyt Ptyś, Smok i inne równie pasjonujące postacie. Perypetie bohaterów są na miarę współczesnych produkcji filmowych.

Wojownik chce zgładzić potwora, ostatecznie zadowala się zaświadczeniem o zwycięstwie i kupnem wątpliwej jakości szelek. Tytułowy bohater widzi uwiązaną na elastycznej gumie księżniczkę. Chce ją uratować i poślubić. Jednak dziewczyna jest modelką związaną kontraktem z firmą produkującą wyroby gumowe i kocha swojego szefa, czyli Smoka. Rycerz poznaje jej dobrą macochę. Królowa tak przypada mu do gustu, że prosi ją o rękę. Kobieta odmawia, ponieważ zna go za krótko. Anioł Stróż radzi Terazytowi, by zastanowił się, czego naprawdę chce. Bohater przeprasza księżniczkę i postanawia zaprzyjaźnić się z macochą. Dostaje posadę Wielkiego Kanclerza. Smok na jego polecenie oświadcza się księżniczce. Ona ma jednak trzy miesiące na podjęcie decyzji.

Całość będzie prowadzona aktywnymi metodami współpracy z publicznością.
"Rycerz Niezłomny" to dzieło napisane przez Macieja Wojtyszkę w reżyserii Jana Wojtyńskiego. Sztuka kierowana jest do najmłodszych odbiorców, choć jest też niewątpliwie świetną propozycją dla całej rodziny.

Wystąpią: słuchacze i tegoroczni absolwenci Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie: Izabela Górska, Lidia Kargol, Łukasz Kurczewski, Aneta Piejak, Katarzyna Wypchło.

Muzykę do spektaklu skomponował Krzysztof Chromiński.

22 lipca 2012, godz. 16.00, namiot Bollywood Hollywood nad Zalewem.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund