Drukuj

Czas na teatr

Teatr: Agnieszka Janiszewska
Scena ze spektaklu
Scena ze spektaklu "Bloczek"
Podczas zaplanowanego jesienią I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus komercja: nie zabraknie gwiazd. Na początek, we wrześniu, inauguracyjny spektakl Lady Fosse 2 - taneczne show dla miłośników tańca i pięknych historii. Kolejne propozycje Bloczek i Jak zostać sexguru są adresowane do widzów dorosłych, niebojących się pikantnych treści.

Tańcem wyznam ci uczucie
Miłosna historia opowiedziana tańcem - tak w największym skrócie można powiedzieć czym jest spektakl Lady Fosse 2. A w jaki sposób zarekomendować? Cóż, jest to taneczne show w wykonaniu najlepszych. Świetni tancerze znani z telewizyjnych, modnych w tych czasach produkcji, takich jak Taniec z Gwiazdami czy You Can Dance, wielokrotni mistrzowie Polski i finaliści mistrzostw świata. W rolach głównych występują Rafał Maserak i Magdalena Soszyńska-Michno. Główny bohater poszukuje idealnej kobiety. Jest nią tytułowa Lady Fosse, którą grają cztery tancerki. Zabieg ten pozwala ukazać Lady Fosse jako kobietę przewrotną, o wielu twarzach i w rzeczywistości nieistniejącą. Zaletą spektaklu jest świetna choreografia. Tancerze zabierają nas w świat tańca, gdzie niczym w podróży będziemy mieli okazję zobaczyć najlepsze światowe tańce: charlestona, taniec jazzowy; tańce latynoamerykańskie: sambę, chachę, rumbę, a także techniki standardowe takie jak fokstrot czy walc.

Witamy w świecie kobiet!
Dla nich nie ma tabu, nie ma świętości i tajemnicy. Kosmopolityzm, emancypacja i bezpruderyjność to główne zasady, którymi się kierują. Mowa o bohaterkach spektaklu Bloczek, gdzie znakomite aktorki wcielają się w rolę trzech przyjaciółek - Lei (Hanna Śleszyńska), Charlotte(Agata Kulesza) i Cecil (Agnieszka Wosińska). Opowiadają o podbojach seksualnych bez owijania w bawełnę. Humor, dobre dialogi i celne riposty są atutem tej sztuki.

Lekcja dla dorosłych
Na dźwięk słowa sex przeciętna Polka ucieka wzrokiem w okolice obuwia, w tym czasie jej towarzysz odrobinę rechocze. Mała przesada? Zapewne tak. Jednak prawdą jest, że o seksie mówić nie umiemy zarówno w sytuacji romantycznej, jak i edukując potomstwo. Najlepiej wychodzi nam, Polakom, żartobliwe podszczypywanie. Sztuka Jak zostać sexguru doskonale wpisuje się w Polską rzeczywistość. Spora dawka humoru, odrobina rozpusty i zastrzeżenie "tylko dla dorosłych" jest jej najlepszą rekomendacją. W roli tytułowej Tomasz Kot (gościł na okładce lipcowej "Kultury"), który podzieli się z widzami swoją wiedzą o seksie. Czego tak naprawdę pragną kobiety? Czy mężczyźni naprawdę wiedzą gdzie jest słynny punkt "G"? Do tego wiele praktycznych rad i wskazówek, jak urozmaicić życie erotyczne.

15 września, godz. 19.00, Lady Fosse 2;
21 września, godz. 19.00, Bloczek;
22 września, godz. 19.00, Jak zostać sexguru.

Rezerwacja i zakup biletów w punkcie Informacji Kulturalnej CKiS:
pon.-pt. 11.00-19.00,
sob. 11.00-13.00,
tel. 25 644 68 00 w. 37,
w Teatrze Impresaryjnym Finestra:
pon.-pt. 8.30-16.30,
tel. 22 498 21 10, 501 756 662, e-mail: info@teatrfinestra.pl, promocja@ckis.siedlce.pl
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.026 sekund