Drukuj

Siedlecki mecenas sztuki

Koncerty: Redakcja
Działający na lokalnym rynku przedsiębiorcy często niezauważalnie wspierają rozwój kultury w regionie. Nie szukając daleko, siedlecka firma Arche od 2011 roku w Pałacu Łochów nad Liwcem organizuje plenery malarskie, w których uczestniczą najwybitniejsi współcześni polscy artyści

Kolejny z nich już wkrótce, bo 5 sierpnia o godz. 18.00 w Pałacu Łochów, zostanie zwieńczony wernisażem, który zaprezentuje owoce ostatniego pleneru. Ale nie tylko malarstwo jest mile widziane w pałacowych murach, na co dzień działa tam pracownia ceramiczna,w której prowadzone są warsztaty dla grup oraz gości indywidualnych. W najbliższym czasie, 26 sierpnia, na terenie obiektu odbędzie się również finał XX Międzynarodowego Festiwalu Pieśni, Tańca i Folkloru organizowanego przez siedleckie Centrum Kultury i Sztuki.
Obecny, odrestaurowany wygląd Pałac zawdzięcza właśnie firmie Arche,która w 2008 r. oddała go do użytku jako Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe, tym samym przywracając do funkcjonowania XIX-wieczny, zabytkowy obiekt. Arche prawie od początku działalności wspiera rozwój rękodzieła, organizując od 1998 r., wszystkim dobrze znane, Targi Rękodzieła artystycznego na terenie Parku Handlowego Arche. W tym roku odbędą się już po raz 15.
Impreza ma na celu kultywowanie tradycji oraz łączenie pokoleń poprzez rzemiosło artystyczne. Chcąc jeszcze bardziej przyczyniać się do umacniania więzi międzypokoleniowych, Arche oferuje w Pałacu Łochów weekendowe i wakacyjne pobyty rodzinne, gdzie dzieci do 12. roku życia mogą przebywać bez opłat, a młodzież i dziadkowie korzystają z 50% rabatu. Pakiety obejmują noclegi, wyżywienie oraz bogaty program atrakcji: warsztaty ceramiczne, łódki, rowery wodne, możliwość połowów ryb w przypałacowym stawie, saunę, jacuzzi i wiele innych. Bo, jak wiadomo, nic tak nie zbliża jak wspólnie spędzony czas w miłym dla oka i ducha otoczeniu.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund