Drukuj

Kobieta też potrafi

Literatura: Anna Zadrożna
Plakat
Plakat
Przez trzy dni, od 21 do 23 września, Siedlce będą świadkiem promowania kobiecej twórczości literackiej na Festiwalu Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur".

Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" to ciekawy i niezwykły sposób na zaprezentowanie tej zwykle (oraz całkowicie niesłusznie) pogardzanej literatury. Dzieła literackie tworzone przez kobiety i adresowane do kobiet są uznawane za gorsze, a większość ludzi widzi w nich wyłącznie tanie romansidła oraz mało ambitne powiastki. Pomysłodawcy Festiwalu pokazują, jak mylne jest to wrażenie i udowadniają, że literatura kobieca jest równie wartościowa jak każda inna. Zwracają także uwagę na brak recenzji tego typu literatury w artystycznym i medialnym światku. Festiwal stanowi więc okazję, by zapoznać się z ciekawymi propozycjami czytelniczymi.

Podczas weekendowej imprezy odbędzie się szereg spotkań literackich i targów książek, jednak kulminacyjnym momentem Festiwalu będzie wręczenie nagród Pióra i Pazura, przyznawanych w dwóch kategoriach. Kategoria Pióro za najbardziej poruszającą powieść roku 2011, w której to nagrodą będzie 10 000 zł. Drugą kategorią jest Pazur - dla najsympatyczniejszej/najzabawniejszej/najbardziej optymistycznej polskiej powieści roku 2011. Nominowani mają szansę wygrać wycieczkę do egzotycznego kraju oraz laptopa. Jury wybierze z wcześniejszych zgłoszeń po pięć nominowanych do każdej kategorii, spośród których wyłoni te zwycięskie.

Festiwal potrwa trzy dni, od piątku do niedzieli. Chętni będą mogli uczestniczyć w licznych spotkaniach autorskich i kiermaszach książek, gimnazjaliści wezmą udział w warsztatach literackich. Czytelnicy będą mieli okazję poznać wiele znanych i lubianych pisarek. Na koniec odbędzie się gala wręczenia nagród. Każdy, kto interesuje się literaturą, będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Szczegółowy program na oficjalnej stronie festiwalu
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund