Drukuj

Spółdzielczość współczesna

Spotkania: Redakcja
Spółdzielczość współczesna
Spółdzielczość współczesna
Prowadzenie działalności w formie spółdzielni to wieloletnia tradycja, która obecnie przeżywa rozkwit.

Spółdzielnia to w dalszym ciągu mało znana, a co za tym idzie - mało popularna forma prowadzenia własnej działalności. A szkoda, bo kooperatywy i spółdzielnie socjalne są atrakcyjną alternatywą dla kapitalizmu.

W dyskusji na temat działalności ekonomicznej, w której nie najważniejszy jest zysk, gdyż przede wszystkim liczy się człowiek - zarówno jako pracownik, jak i klient - zazwyczaj dochodzi się do pytania: a jak ma się "to coś" do zwykłego biznesu? Czy przedsiębiorstwa społeczne są alternatywą, konkurencją czy uzupełnieniem dla zwykłych przedsiębiorstw? Czy ktoś, kto uważa własność spółdzielczą za coś ważniejszego niż własność prywatną, jest od razu socjalistą? Czy w ogólnoświatowej dyskusji na temat końca kapitalizmu współczesne przedsiębiorstwa społeczne są jaskółką nowej rzeczywistości?

Prowadzenie działalności w formie spółdzielni to wieloletnia tradycja, która obecnie przeżywa rozkwit. Wkrótce w Siedlcach odbędzie się spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną najlepsze historyczne i współczesne inicjatywy, a wśród nich Warszawska Kooperatywa Spożywców oraz Spółdzielnia Socjalna Warszawa. Dyskusja na ten temat to przede wszystkim propozycja dla tych wszystkich, którzy chcieliby pracować poza kulturą korporacji, konkurencji i komercjalizacji.

Po części oficjalnej możliwe będzie bliższe zapoznanie się z organizatorami i innymi uczestnikami spotkania podczas minibankietu, gdzie spróbować będzie można wegańskich specjałów.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową: lidkakorbus@ op.pl w terminie do 09.02.2013 r.

11 lutego 2013, godz. 16.00, Muzeum Regionalne w Siedlcach (ul. Piłsudskiego 1), wstęp bezpłatny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.007 sekund