Drukuj

Pochwalone w Siedlcach

Koncerty: Przemek Badowski
Plakat
Plakat
Pochwalone to folk-punkowy kobiecy projekt. Zespół łączy ostre brzmienie z tekstami tradycyjnych pieśni ludowych przeplatanymi wierszami współczesnych poetek. Ich debiutancka płyta "Czarny war" jest odpowiedzią na niewystarczającą obecność żeńskich głosów w muzyce zaangażowanej.

Dziewczyny w większości poznały się w trakcie nagrywania chórków na płytę "Gore..." projektu R.U.T.A. Stwierdziły, że muszą zrobić coś wspólnie. Nowy projekt sceniczny łączący dobre publicystyczne teksty z ostrym zacięciem feministycznym z dynamiczną muzyką. Ale bez sztampy. Stąd za warstwę tekstową wzięły się specjalistki do etnologii oraz badań literatury. Takoż dużo w tym, co śpiewają Pochwalone jest współczesnej poezji kobiecej wspartej tradycją pieśni gminu. Nowatorskiego sznytu całości dodaje instrumentarium wykorzystane w projekcie. Niepokorne słowa okala chropowata warstwa muzyczna będąca wypadkową brzemienia sekcji basowo-perkusyjnej i niecodziennych instrumentów strunowych, takich jak fidel płocka, skrzypce barokowe, suka biłgorajska i turecki saz.

Pierwszym głosem projektu jest Nika z Post Regimentu, na basie udziela się najbardziej rozchwytywana polska basistka, czyli Małgorzata "Tekla" Tekiel. W Pochwalonych występują także Ania Mamińska grająca niegdyś w Kapeli Ze Wsi Warszawa i Yerba Mater oraz Ewa Chomicka z Chóru Kobiet. Prócz nich, na skrzypcach gra Jolanta Kosa Kossakowska, na perkusji Dominika Korzeniecka. Instrumenty strunowe obsługuje jedyny mężczyzna w projekcie - Rafał Osmolak aka ManDżajna. Natomiast Basia Klicka, oprócz chórków, odpowiada za warstwę tekstową (wspólnie z Ewą), zaś Ula fasSka Iwińska za opracowanie graficzne, a na scenie gra na kiju deszczowym.

Pochwalone na facebooku
Pochwalone

A przed POCHWALONE wystąpi [peru]
peru (przez male pe) dziala od lata 2005 roku. z mieszanym powodzeniem próbuje uprawiać własna działkę na polu zgrzytu, jazgotu i hałasu. bez etosu, patosu, stresu i chorych ambicji. W zgodzie i harmonii z zasadami DIY oraz DIFM (do it for me) i IWDIFY (I will do it for you).

peru emituje dzwięki, jakie emituje. Nie wiemy jak je nazwać - i nie spędza nam to snu z powiek. Nie objaśniamy też słów, gestów i min. i jest nam z tym dobrze.
peru spotyka przy tym wielu dobrych ludzi.

perulbn.bandcamp.com
profil [peru] na myspace
[peru]

7 czerwca 2013, godz. 20.00, Pub 5 sztuk (ul. 11 listopada 23), bilety: 25 zł, 18 zł w przedsprzedaży (do nabycia w stowarzyszeniu tutajteraz, ul. Pułaskiego 11).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund