Drukuj

Po co sztuka? Po co kultura?

Spotkania: AZ
Od lewej u góry: Paweł Borkowski, Artur Ziontek, od lewej u dołu: Maria Kryńska, Leszek Kowalik, Iza Staręga.
Od lewej u góry: Paweł Borkowski, Artur Ziontek, od lewej u dołu: Maria Kryńska, Leszek Kowalik, Iza Staręga.
Stowarzyszenie tutajteraz oraz redakcja "Kultury Siedleckiej" serdecznie zapraszają na panel dyskusyjny, który jest kontynuacją debaty "Najlepsze strony siedleckiej kultury i rekomendacje rozwoju", zapoczątkowanej 19 kwietnia.

Panel dyskusyjny na temat kultury w Siedlcach, jaki towarzyszył promocji książki "Życie literackie i kulturalne Siedlec", uwydatnił wiele pytań. Prezentacja badań przeprowadzonych przez Fundację Res Publica również zachęcała do dyskusji. Zabrakło w nich jednak głosu strony najważniejszej - artystów i twórców kultury. A przecież to oni są tu podmiotem najistotniejszym. 5 czerwca dyskutować będą: Maria Kryńska (poetka), Iza Staręga (malarka), Leszek "Jebik" Kowalik (muzyk) oraz Paweł "Fafik" Borkowski (artysta, kurator/komisarz galerii "Widzimisie").

Wszyscy dyskutanci mają za sobą sukcesy artystyczne na gruncie lokalnym i ogólnopolskim, łączy ich też to, że większość działań kierują poza Siedlce. Zapytajmy więc, dlaczego. Czy mecenat Miasta jest niewystarczający, czy może niezbyt potrzebny? Czy siedleckie instytucje kultury są otwarte na różne wzorce i gatunki preferowane przez artystów, czy może raczej hołubią własne gusta? Zapytajmy w końcu, czy artystę się rozumie... i czy chce się go rozumieć. Po co sztuka? Po co kultura?

Dyskusję poprowadzi Artur Ziontek (regionalista, literaturoznawca).

Spotkanie odbędzie się dzięki uprzejmości Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

5 czerwca 2013, godz. 18.00, Muzeum Regionalne, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund