Drukuj

Treblinka pod lupą

Literatura: Anna Zadrożna
Co wiemy o Treblince? Stan badań
Co wiemy o Treblince? Stan badań
Książka "Co wiemy o Treblince? Stan badań" to nowość wydawnicza.
Została opublikowana w 70. rocznicę buntu w obozie Treblinka II, a zebrano w niej referaty wygłoszone w październiku 2011 r. podczas I Konferencji Naukowej w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.


Jak pisze Edward Kopówka, redaktor i autor części zebranych w książce tekstów, wyniki badań potwierdzają, że istnieje potrzeba młodzieży, by stworzyć "miejsce, w którym się wspomina" tragedię Zagłady. Kolejne artykuły o obozach Treblinka I i Treblinka II oraz deportacjach z gett z okręgu Białystok i z dystryktu lubelskiego opisują nieznane dotąd powszechnie fakty na temat tej "fabryki śmierci". W książce znajdziemy także materiały omawiające okres profanacji obozu i przeprowadzone tu badania archeologiczne. Każdy z rozdziałów po polsku zakończono podsumowującym streszczeniem w języku angielskim. Atutem książki jest też indeks miejscowości i nazwisk oraz liczne zdjęcia - w tym wiele publikowanych po raz pierwszy.

Promocję książki "Co wiemy o Treblince?" zaplanowano na początek września. Wydarzenie odbędzie się w 74. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę oraz 71. rocznicę likwidacji getta w Siedlcach. Po spotkaniu w Muzeum organizatorzy zapraszają do wspólnego odwiedzenia Miejsc Pamięci przy ul. Piłsudskiego, ul. Joselewicza i przy kościele pw. św. Stanisława oraz zapalenia zniczy.

Promocja książki - 3 września 2013, godz. 18.00, Muzeum Regionalne, wstęp wolny.

"Co wiemy o Treblince? Stan badań", red. Edward Kopówka, wydawnictwo Muzeum Regionalne w Siedlcach. Książka jest dostępna w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince oraz księgarni regionalnej "Stara Kamienica" i księgarni internetowej (ul. 3 Maja 44/2).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund