Drukuj

Nawarzyli piwa...

Spotkania: Sebastian Truszkowski
Pokaz warzenia piwa
Pokaz warzenia piwa
"Piwo to nasza pasja" - mówią zgodnie członkowie Siedleckiej Loży Piwowarów Domowych. Poszukując coraz to nowych smaków i aromatów, tworzą trunki inne niż dostępne w sklepach. - "Nie chcemy, by wszystkie piwa były takie same". Członkowie loży dodają także, że podczas warzenia własnego piwa potrzeba dużo samodyscypliny i cierpliwości.

Na zorganizowany przez siedleckich piwowarów pokaz złożyła się prezentacja procesu warzenia piwa, wzbogacona o omówienie potrzebnego sprzętu i składników. Wyjaśniony został skład piwa - zaskakującym dla zebranych okazał się fakt, że piwo to nie tylko chmiel, którego w samym trunku jest procentowo najmniej. Nie zabrakło kilku słów o różnych rodzajach piwa i sposobie ich uzyskania. Ciekawostką podczas spotkania była możliwość uczestniczenia w procesie powstawania trunku. Śrutowanie słodu, mieszanie brzeczki i kapslowanie (jeszcze pustych) butelek cieszyły się sporym zainteresowaniem w
Pokaz warzenia piwa
Pokaz warzenia piwa
śród licznie zebranej publiczności.

"Teraz już wiem, że domowe znaczy lepsze" - mówi jeden z uczestników spotkania podczas degustacji niezwykłych piw, uwarzonych przez członków loży, która zwieńczyła pokaz. Trunki niezwykle aromatyczne, o pełnym smaku, esencyjne - te i inne komplementy pod adresem serwowanych napitków dało się słyszeć z ust uczestników pokazu.

A co trzeba zrobić, by cieszyć się piwem własnej roboty? "Zacząć" - odpowiadają zarówno członkowie loży, jak i smakosze piwa. Koszta nie są tak duże.

Pokaz warzenia piwa odbył się 9 lutego 2014 w Pubie 5 Sztuk.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.014 sekund