Drukuj

Starsi panonowie (wciąż) grają rocka

Gitarą po uszach: Sebastian Truszkowski
Jak sami mówią, na weselach i balach nie grają. Ja w sumie mógłbym zjeść
kotleta przy niezapomnianym "Smoke on the water" w wykonaniu siedleckiej
grupy FENIX, ale nie o schabowych to rubryka.


Zespół powstał w styczniu 2010 roku. Tworzą go czterej lokalni muzycy - Marek Mioduszewski (bas, wokal), Jarosław Miler (gitara solowa, wokal), Gerard Osiecki (perkusja, wokal) i Roman Kurkus (klawisze). Na ich repertuar składają się covery i nieliczne (jak na razie) autorskie numery. Panowie są doskonale znani z "Gitariad" i licznych mniejszych koncertów, w czym nie przeszkadza im fakt, że pełnoletność osiągnęli w czasach głębokiego PRL-u.

Pesele peselami, ale w kwestii techniki niczego nie można "starszym panom" zarzucić. Precyzji solówek gitarowych nie powstydziłby się niejeden wymiatacz, który nie ma jeszcze wstępu do monopolowego. Klawisz doskonale oddaje kultowe brzmienia lat siedemdziesiątych, tworząc nieco "atmosferyczne" tło, a pięciostrunowy bas lidera nadaje głębi i "dołów". Do tego porządnie obtłuczone bębny trzymają wszystko w ryzach rytmu. Bardzo dobrym pomysłem jest także udostępnienie mikrofonu niemalże wszystkim członkom kwartetu. Na wokalu sprawnie radzą sobie zarówno Jarosław Miler i Marek Mioduszewski, ale zespół wybija się postacią Gerarda Osieckiego, który nie dość, że wie jak się gra na perkusji, to kapitalnie śpiewa. "Wholle lotta love" Led Zeppelin w jego wykonaniu to jest coś.

W repertuarze grupy, obok wspomnianych Deep Purple i Led Zeppelin, znajdują się m.in. utwory AC/DC, Free i Gary'ego Moore'a. Ja osobiście życzyłbym sobie, by zespół wrócił do grania "Here I go Again" Whitesnake. Tak, to kawałek, który kiedyś zbezcześciła pewna cytrusowa wokalistka. FENIX z pewnością nie dałby ciała.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund