Drukuj

Zaproszenie na nocną podniebną wyprawę

Wystawy: Redakcja
Noc Muzeów 2014
Noc Muzeów 2014
Muzeum Regionalne w Siedlcach podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów zaprasza nas w podniebną podróż. Oprócz udostępnienia aktualnie czynnych wystaw przygotowane są specjalne atrakcje.

Na początek, w programie znajdzie się godzinne wystąpienie przygotowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Bohdana Arcta w Kotuniu poświęcone Patronowi szkoły.

Następnie uczestnicy będą mogli wziąć udział w podniebnej podróży w specjalnie zaaranżowanym planetarium, gdzie będzie wyświetlany film "Niebo na wyciągnięcie ręki". Na podróż po niebie zapraszają członkowie Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W trakcie seansu będzie można zobaczyć najciekawsze gwiazdozbiory i poznać pochodzenie ich nazw (seanse będą prezentowane 4 razy o pełnej godzinie, czas seansu - 25 min.).

W programie nocy muzeów znajduje się również spotkanie z Krzysztofem Markiem Bąkiem, autorem wystawy "Bukiny i kommemorały - wystawa ekslibrisów i grafik okolicznościowych" oraz prelekcja artysty "Po co komu dziś eklibris? Kilka słów na temat przeszłości i współczesności księgoznaku" oraz pokaz multimedialny Artura Ziontka "Bohdan Arct - pisarz siedlecki".

Na zakończenie zaplanowana jest projekcja filmu "Muzeum Utracone", multimedialny pokaz wirtualnego Muzeum utraconych i odnalezionych dzieł sztuki.

Z dodatkowych atrakcji warto wspomnieć o tradycyjnym już punkcie programu Nocy Muzeów, organizowanej przez Muzeum Regionalne, jakim jest konkurs wiedzy na temat historii miasta Siedlce i prezentowanych wystaw w muzeum, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy plan na stronie internetowej Muzeum Regionalnego

Studenci, wykładowcy oraz absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przygotowali bogaty program artystyczny obchodów jubileuszu 45-lecia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, którego obchody rozpoczną się już 18 maja.
Zobacz program obchodów jubileuszu tutaj

17 maja, godz. od 19.00 do 24.00, Muzeum Regionalne w Siedlcach, wstęp wolny.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund