Drukuj

"Sztuka plus Komercja"

Małżeński Rajd Dakar
Małżeński Rajd Dakar
Pod koniec września na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce rozpocznie się III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja". Bogaty program festiwalu obejmuje zarówno rodzime produkcje, jak i pokazywane w najlepszych polskich teatrach spektakle gościnne. Nie zapomniano również o najmłodszych widzach, dla których przygotowano kategorię pod hasłem "Festiwal dzieciom i młodzieży".

Już 28 września całość zainauguruje znakomita komedia "Małżeński Rajd Dakar", w której Katarzyna Pakosińska i Mirosław Zbrojewicz grają małżeństwo z długoletnim stażem. Jako przeciętni małżonkowie mają na głowie całą masę problemów. Kłopoty z wychowywaniem dorastających dzieci oraz perypetie z teściową sprawiają, że ich stresujące życie jest pasmem niespełnionych marzeń. Małżonkowie podejmują wreszcie próbę odmiany szarej codzienności. W tym celu wyruszają na rajd w samo serce Afryki. Emocje sięgają zenitu, gdy wszystko idzie nie tak, jak było w planach. Samochód się psuje, a telefon nie działa. Okazuje się, że dopiero ta wyprawa jest prawdziwym testem dla ich związku.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas także na premierę Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, która zaplanowana jest na 30 października. Będzie to adaptacja "Skąpca" Moliera. Reżyserem spektaklu jest Maciej Czapski. W obsadzie zaś zobaczyć będzie można takich znakomitych aktorów jak Waldemar Obłoza, Dorota Zielińska, Bartłomiej Magdziarz, Sebastian Cybulski, Agata Sasinowska, Maciej Czapski oraz adepci Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza.

Jak w poprzednich latach program Festiwalu to przede wszystkim spektakle konkursowe. Podczas III edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja" kategorie konkursowe zostały nieco zmodyfikowane. Widzowie będą mogli wybierać najlepsze spektakle teatralne i widowiska kabaretowo-muzyczne spośród dwóch propozycji - "Sztuka
plus Komercja" oraz "Uczty teatralne" (spektakle z tych kategorii biorą udział w części konkursowej Festiwalu). Dodatkową ofertą są propozycje "Mistrzowie sceny" i "Festiwal dzieciom i młodzieży". Członkowie jury wybiorą: najlepszy spektakl konkursowy oraz najlepszego aktora lub najlepszą aktorkę. Publiczność festiwalowa dokona wyboru wyłącznie najlepszego spektaklu konkursowego. Nagrodę specjalną przyznają również w tym roku przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów.

Organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury i S ztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce natomiast współorganizatorem OpenTeatr. Całość programu Festiwalu, ze szczegółami dotyczącymi spektakli w kolejnych miesiącach, znaleźć można na stronie internetowej organizatora. W Centrum Kultury i Sztuki dostępny jest również profesjonalny bezpłatny katalog z całym programem. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja" na stałe wpisał się w program siedleckich imprez kulturalnych, zajmując w nim jedno z najlepszych miejsc. To unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie, którego celem jest wskazanie walorów artystycznych teatralnych produkcji powstałych z inicjatyw prywatnych.

Repertuar Festiwalu jest zróżnicowany, spektakle wybierane są tak, by przypadły do gustu jak najszerszemu gronu odbiorców. Dodatkowo do przyjścia do teatru zachęca oraz podnosi rangę wydarzenia udział wielu znakomitych gwiazd. Dzięki temu każdej edycji towarzyszy frekwencyjny sukces, którego życzymy także w tym roku.

28 września, godz. 16.00, Gala otwarcia III Ogólnopolskiego Festiwal
Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja" i spektakl "Małżeński Rajd Dakar",
Scena Teatralna Miasta Siedlce, bilety 60, 70, 80 zł.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund