Drukuj

Promocja książki Sławomira Kindziuka "Kultura fizyczna w Siedlcach"

Literatura: Redakcja
Sławomir Kindziuk - Kultura Fizyczna
Sławomir Kindziuk - Kultura Fizyczna
W październiku w księgarniach pojawi się, wydana przez stowarzyszenie tutajteraz, książka Sławomira Kindziuka „Kultura fizyczna w Siedlcach”. Publikacja zawiera obszerny opis barwnych dziejów sportu wyczynowego, rekreacji, wychowania fizycznego i sportu szkolnego, sportu osób niepełnosprawnych oraz turystyki w naszym mieście.

Historia siedleckiego sportu opisana jest obszernie i szczegółowo. Poczynając od imprez w 1872 roku, które można uznać za pierwsze zawody sportowe w Siedlcach, do czasów współczesnych. Autor przedstawia struktury administracji państwowej i samorządowej zarządzającej kulturą fizyczną, lokalne ogniwa polskich związków sportowych, źródła finansowania i historię obiektów sportowych. Prezentuje istniejące w przeszłości i obecnie w Siedlcach kluby sportowe i organizacje społeczne, zwracając uwagę na ich rodowód ideowy, założycieli i patronów, przekształcenia organizacyjne, formy działalności statutowej i pozastatutowej, zasięg społecznego oddziaływania, osiągnięcia. Opis uzupełnia ponad 200 fotografii. W aneksie statystycznym znajdują się zestawienia zdobywców medali na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata we wszystkich kategoriach wiekowych i dyscyplinach przez siedleckich sportowców oraz występów siedleckich drużyn w centralnych rozgrywkach ligowych w grach zespołowych. Promocji książki będzie towarzyszyć otwarcie w Sali Podlasie wystawy fotograficznej „Wojskowa 5. Tam był stadion”.

Sławomir Kindziuk jest autorem monografii: „Nie tylko piłkarze. 60 lat MKS Pogoń Siedlce” (2004), „Nie tylko sztangiści. 30 lat WLKS Siedlce” (2006) oraz „90 lat futbolu w Siedlcach. Sezon po sezonie” (2011).

20 października, godz. 18.00, promocja książki Sławomira Kindziuka "Kultura fizyczna w Siedlcach" i otwarcie wystawy fotografii historycznej "Wojskowa 5. Tam był stadion", Sala Podlasie MOK, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.014 sekund