Drukuj

Odcinek 23

Gitarą po uszach: Leszek Kowalik/Przemek Iwanek
Witam serdecznie! Dziś trochę z innej beczki. Mowa będzie mianowicie nie o kapelach, lecz o miejscach, do których pielgrzymowała złakniona nieokiełznanych dźwięków młodzież. W klubach tych i w knajpach grano rocka, niejednokrotnie na żywo, do czego swego czasu i ja ręki przykładałem.

Pierwej trzeba chyba wspomnieć o kultowym Limesie. Klub studencki z długą tradycją (startował podobno w latach 70, gdzie nawet moja pamięć nie sięga) mieścił się na ulicy Bema - czyli hen daleko za „drugim parkiem”. To tu jednak zaczynały grać chyba wszystkie szanujące się siedleckie zespoły. Cyklicznie odbywające się spędy przyciągały ludzi z całego miasta. Po prawdzie to i nigdzie indziej nic się nie działo. Obecnie Limes został zamieniony w salę wykładową, a schedę po nim przejął klub Pe-Ha, gdzie do dziś można posłuchać muzyki na żywo.

Później nieśmiało zaczęło przybywać w naszym grodzie pubów i klubów muzycznych. Jednym z nich był klub o nazwie Black Flag. U schyłku lat 90 działo się tu całkiem sporo. Nieco później popularnym miejscem stał się pub Żółty Kot mieszczący się przy ul. 3 Maja (obecnie znajduje się tu lokal zwany swojsko Pracownia Rannych Pantofli. W Kocie przy chmielowym napoju można było zanurzyć się w oparach muzycznych i oparach papierosów, bo wtedy palili chyba wszyscy, a wentylacji nie było. Kolejnymi lokalami, świadczącymi też usługi gastronomiczne, były lokale Baszta oraz Wist vel Belfast. Matko, co tam się działo! Piękne to były czasy, tłumy waliły na koncerty niezrażone ni żarem, ni słotą. Działo się też w działającej do dziś Awangardzie. A kto pamięta koncerty i dzikie imprezy w Klimatyzacji? Po zmianie nazwy na Pięć Sztuk, działa nadal na ul. 11 Listopada. I nadal koncertowo sporo się tu dzieje.

Miejsca, które wymieniłem najbardziej zapadły mi w pamięć. Na pewno pominąłem jeszcze kilka, za co przepraszam, i proszę o wybaczenie, ale łeb już nie ten...
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.003 sekund