Drukuj
Przestrzeń miejska: Przemek Iwanek
Trzy nowe lokale pojawiły się w zabytkowym budynku dawnego banku NBP. Kto wie, może to początek nowego trendu, w którym knajpki wygryzają banki? Przyjemnie byłoby obudzić się kiedyś w mieście, w którego centrum, zamiast handlu używanymi szmatami i kredytami, kwitnie życie kawiarniano-towarzyskie.

Oficyna. W niewielkim budynku w lewym skrzydle banku znalazła się restauracja. Urządzona minimalistycznie i nowocześnie, w odcieniach szarości i z odkrytą czerwoną cegłą. Cegła w ogóle chyba jest w modzie, bo znajdziemy ją także w pozostałych lokalach. Niezbyt duże wnętrze prezentuje się chłodno i elegancko, na czym nieco cierpi przytulność. Czujna i pomocna obsługa oraz smaczne i ciekawe jedzenie w bardzo rozsądnej cenie - to mi się podoba. Według deklaracji właścicieli, kuchnia będzie oferować sezonowe dania, wysokiej jakości, przyrządzane na miejscu, bez użycia mrożonek i półproduktów. Ma też wspierać lokalnych producentów - jednym słowem slow food. Brawo! Czego mi zabrakło? Dań wegetariańskich. W dniu, w którym odwiedziłem Oficynę w karcie nie znalazłem ani jednej pozycji bez mięsa. Być może miałem pecha i trafiłem na mięsny dzień w menu, jednak uważam, że w tak nowoczesnej restauracji nie powinno brakować dań dla jaroszy.

Piwiarnia Warka. Zazwyczaj nie piszę o sieciówkach, zwłaszcza że Warka w Siedlcach jest już drugim lokalem. Więc tylko krótko: Piwiarnia w nowym miejscu (prawe skrzydło banku) poszerzyła swoje menu o ciepłe posiłki. Reszta po staremu, czyli piwo i mecze na licznych telewizorach.
Bank.

Bistro&Bar. Kawiarnia, pub i klub w jednym. Niesamowity wygląd lokalu! Bistro znajduje się pomiędzy dwoma powyższymi, wprost naprzeciwko galerii, w półokrągłym budynku banku. Doskonale wykorzystano półkoliste, jakby amfiteatralne rozmieszczenie budynku. Dodatkowo wysokie okna, nowocześnie i oszczędnie wykończone wnętrze, z klubowymi fotelami i stylowymi, minimalistycznymi dodatkami robią świetne wrażenie. To bezsprzecznie najciekawiej prezentujący się lokal w Siedlcach. Co oferuje? Duży wybór drinków, niemało dobrych alkoholi, także z kilkoma nowoczesnymi piwami, które lubię. Porządną kawę, ciastka, przekąski. A wieczorami odbywają się tutaj koncerty i DJ-skie imprezy.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.003 sekund