Drukuj

Artystyczny miesiąc

Wystawy: Katarzyna Malewicz
artystyczny luty
artystyczny luty
Luty to najkrótszy miesiąc w roku, ale to nie znaczy, że najnudniejszy. W Siedlcach obfituje on w wiele atrakcji.

Na początek warto wspomnieć o wystawie Wojciecha Bielińskiego, którą możemy oglądać do 13 lutego w Galerii Fotografii FOKUS Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie ma nic bardziej niesamowitego, gdy sztuka rodzi się z pasji, a w tym przypadku z połączenia dwóch miłości - do podróżowania i do fotografowania. „Ocalić od zapomnienia. Polskie kościoły na Kresach Wschodnich” to obrazy kaplic, kościołów oraz nagrobków, ale nie tylko. Do refleksji skłaniają też zdjęcia miejsc zapomnianych i zniszczonych. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa i rzadka okazja do poznania architektury sakralnej, która wzniesiona została jeszcze przecież na terenach polskich.

„Układam świat mój” - taki tytuł swojej wystawie nadała Ewa Zborowska-Buczek. Jej twórczość do 22 lutego zobaczyć możemy w Muzeum Regionalnym. Wszechstronna artystka, stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie kultury i sztuki przedstawia tam swoje prace malarskie, fotograficzne i rękodzielnicze. Autorka jest osobą pełną radości życia i ciekawą świata. Są to cechy, które zdecydowanie zachęcają do zapoznana się z jej twórczością.

Kolejnym wydarzeniem, które przyciąga uwagę, jest wystawa numizmatyczna z okazji 40-lecia podlaskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Siedlcach. Tu możemy zapoznać się z kolekcjami, które łączą w sobie wiele minionych epok historycznych i współczesnych serii. Szeroka paleta eksponatów sprawia, że każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie, mnie osobiście zainteresowały denary Marka Aureliusza oraz Doseniusza z II w. p.n.e. Wystawę można zobaczyć w Muzeum Regionalnym do 22 lutego.

Wciąż trwa także wystawa pokonkursowa „Śladami El Greco”. Warto więc zajrzeć do Galerii „W Bramie” Akademii Sztuk „Piękna 7”.

Za to 7 lutego czeka nas otwarcie wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego El Greco. Odsłonięte zostaną prace ukazujące interpretacje twórczości i życia znanego artysty. Uczestnicy posługują się tradycyjnymi technikami. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Cóż za indywidualności twórcze odkryto tym razem? Zaprasza mała Galeria Sztuki MOK.

11 lutego wejdziemy w klimat walentynkowy, a wszystko dzięki Kamili Grabowskiej. Artystka w Brofakturze postanowiła wystawić swoje zdjęcia, których tematem jest miłość. To wielkie święto zakochanych a przecież... „Zakochani są wszędzie”. I to o nich będzie wystawa.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund