Drukuj

Szekspir i kot, czyli mieszkanka uczuciowa

Teatr: Olga Bajszczak
Szekspir i kot
Szekspir i kot
Jeśli szukacie sposobu na ciągle szarą, zimową codzienność, to nic prostszego. Wystarczy, że wybierzecie się do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie czekają prawdziwe gwiazdy, które zapraszają Was na teatralną ucztę okraszoną dobrym dowcipem i tragiczną miłością.

Dwa spektakle, które przygotowało CKiS, sprowadzone są do tematyki miłości i innych uczuć idących z nią w parze. W końcu luty jest miesiącem zakochanych. Na deskach teatralnych pojawią się: brytyjska komedia o wdzięcznym tytule „Kiedy kota nie ma…” oraz najpopularniejsza szekspirowska tragedia „Romeo i Julia”. Jak rzecze przysłowie „Kiedy kota nie ma w domu, to myszy harcują”, i jest w nim – jak w wielu innych porzekadłach - wiele prawdy. Dowodem tego jest propozycja Teatru Capitol, opowiadająca o dwóch małżeństwach z 20-letnim stażem, które mają niecodzienne problemy. Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zamożnej siostrze, by przy tej okazji nie zabić jej wędzonym łososiem? Czy szczotka sedesowa może pomóc w samobójstwie? N a te i inne pytania odpowiada spektakl „Kiedy kota nie ma...”, który jest pierwszą propozycją CKiS. Zobaczyć go będzie można 12 lutego o godz. 17.00. Ponadczasowość przekazu i piękno drugiego spektaklu nie przeminie nigdy. Romantyczna historia dwojga zakochanych, Romea i Julii, zostanie wystawiona 15 lutego o godzinie 16.00. Świeżości i magii dziełu króla dramatu dodadzą tancerze i aktorzy Caro Dance. Zatem do teatru marsz!

12 lutego 2015, godz. 17.00, spektakl "Kiedy kota nie ma...", CKiS (ul. Bpa. I. Świrskiego 31), bilety: 70 zł, 85 zł i 95 zł.
15 lutego 2015, godz. 16.00, spektakl "Romeo i Julia", CKiS, bilety 10 zł i 20 zł.
17 lutego 2015, godz. 19.00, spektakl "Romeo i Julia", CKiS, bilety: 10 zł i 20 zł.
22 lutego 2015, godz. 16.00, spektakl „Kopciuszek”, CKiS, bilety: 10 zł i 20 zł.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.012 sekund