Drukuj

Koncertowy kwiecień

Koncerty: Michał Pieńkowski
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk
Po trzech latach nieobecności do Siedlec wraca Jazz Standards Festival. Będzie to dwudziesta czwarta odsłona tego wydarzenia. Fani jazzu nie będą więc mogli narzekać na brak wrażeń, podobnie jak miłośnicy innych gatunków. Pub Pięć Sztuk gościł będzie Róże Europy, a Miejski Ośrodek Kultury - Krzysztofa Krawczyka.

Jazz Standards Festival potrwa dwa dni (17 i 18 kwietnia). Przez ten czas melomani będą mogli usłyszeć wyjątkową mieszankę muzyczną. 17 kwietnia to data koncertu Loud Jazz Band: norwesko-polskiej grupy, powstałej w 1989 roku. Tego samego dnia staną przed publicznością Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska, którzy wspólnie przez 10 lat zdobyli uznanie na wielu scenach. 18 kwietnia Kuba Badach zaprezentuje utwory z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”.
Innym wydarzeniem wartym zainteresowania będzie pojawienie się zespołu Róże Europy 10 kwietnia w pubie Pięć Sztuk.
16 kwietnia w sali „Podlasie” odbędzie się recital Krzysztofa Krawczyka. Artysta niedawno obchodził pięćdziesięciolecie działalności. Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby jego twórczości. Piosenki takie jak „Bo jesteś Ty”, „Parostatek” czy „Jak minął dzień” to klasyki śpiewane przez kilka pokoleń. Wokalista wystąpi dla siedleckiej publiczności z programem zatytułowanym „Bo jesteś Ty”.
Uwadze miłośników muzyki poważnej nie powinny umknąć dwa wydarzenia. Pierwsze z nich w Sali Białej 12 kwietnia. Trzy panie, grające na harfie, flecie i altówce z pewnością usatysfakcjonują fanów spokojnych klimatów. Druga z imprez to koncert w siedzibie biskupa siedleckiego podczas Wieczoru Muzycznego przy Organach Wagnera. Kolejna odsłona tego cyklu tym razem będzie okazją do posłuchania utworów renesansowych i barokowych w wykonaniu niemieckiego organisty Heinera Grasste.
Pub Mylna zaprosił na 9 kwietnia Monikę Adamską, niezwykle uzdolnioną wokalistkę obdarzoną niskim głosem. Wraz z dwoma kolegami tworzy ona połączenie przyjemnego, akustycznego grania z elementami elektronicznymi. Wcześniej tego wieczoru wystąpi zespół Superhuman Like Brando.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.073 sekund