Drukuj

GRAMY ZGODNIE Z NASZYMI GUSTAMI

Wywiady: Iza Kuniewicz
Młode Wyjce to zespół, który na dobre zagościł w wakacyjnej ofercie Stanicy nad zalewem. Kilka koncertów i zawsze świetna zabawa. Redakcja "Kultury Siedleckiej", zachęcona tym lokalnym sukcesem, postanowiła zadać im kilka pytań. Z Arturem Głowackim - jednym z muzyków, rozmawia Iza Kuniewicz.

I.K.: Co skłoniło Was do tego, aby założyć zespół i jak wyglądały jego początki?
A.G.: Do założenia zespołu skłoniła nas wspólna pasja, zainteresowania i gusta muzyczne. Początki jak to początki - trudne. Nagrywanie znanych coverów na dyktafon i zbieranie niepochlebnych opinii, od bardziej doświadczonych kolegów. Z czasem było coraz lepiej i pozytywne głosy na nasz temat zaczęły zdecydowanie przeważać.

I.K.: Gracie muzykę żeglarską, ale też nieobce są wam rockowo-bluesowe brzmienia. Dlaczego akurat taki repertuar wybraliście?
A.G.: To nie do końca była kwestia wyboru, raczej w sposób zupełnie naturalny zaczęliśmy grać rzeczy zgodne z naszymi gustami.

I.K.: Planujecie rozbudować obecny repertuar o nowe gatunki muzyczne?
A.G.: Trudno powiedzieć, na jakie pomysły wpadniemy w przyszłości, dlatego pozostawię pytanie bez odpowiedzi.

I.K.: Kto u Was zajmuje się pisaniem tekstów?
A.G.: Obaj tworzymy zarówno muzykę jak i teksty.

I.K.: Jesteście dosyć młodym zespołem, jak odnajdujecie się w rzeczywistości prób, koncertów?
A.G.: Bezproblemowo jeśli chodzi o próby, gdyż znamy się 6 lat i dogadujemy się właściwie bez słów. Koncerty natomiast, to zawsze jakiś stres, szczególnie w nowych miejscach.

I.K.: Niedawno wzięliście udział w Festiwalu Szanty Kunica, skąd wróciliście z nagrodą. Co daje Wam udział w tego typu przedsięwzięciach? Oprócz oczywiście nagród.
A.G: Starty na festiwalach dają możliwość zagrania dla większej publiczności niż zwykle, czasami to może być nawet kilka tysięcy osób, oraz usłyszenia fachowej opinii jury.

I.K.: Za Wami występy na tutejszej Stanicy, jak oceniacie siedlecką publiczność?
A.G: Siedlecka publiczność przyjęła nas bardzo dobrze, jednak odnieśliśmy wrażenie, że była troszkę nieśmiała.

I.K.: A czy jesteście zadowoleni z Waszych występów?
A.G.: Jesteśmy :)

I.K.: Czy po zakończeniu cyklu występów na Stanicy, chcielibyście nas odwiedzić i ponownie zagrać dla tutejszej publiczności?
A.G.: W październiku mamy zaplanowany koncert w klubie Krowa na golasa. Chciałbym jeszcze wspomnieć, że pod koniec września wchodzimy do studia i zaczynamy nagrywanie płyty.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.022 sekund