Drukuj

Czwarte spotkanie z cyklu VITO exTrEAM

Spotkania: Redakcja
Vito - spotkanie
Vito - spotkanie
Gościem kolejnego spotkania z cyklu VITO exTrEAM będzie Tomek Michniewicz - podróżnik, backpacker, reporter, dziennikarz, autor trzech bestsellerów: "Samsara. Na drogach, których nie ma", "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" oraz "Swoją drogą", a także programów "Inny świat" w telewizji TTV oraz audycji "Reszta świata" na antenie radiowej Jedynki.

Tomek jest także redaktorem naczelnym serwisu podróżniczego www.koniecswiata.net, organizatorem ekspedycji na pustynie i do dżungli, a także laureatem czterech statuetek na festiwalu podróżników i sztuki mediów Mediatravel. Był on również nominowany do nagrody National Geographic "Traveler" i Kolosów.

Spotkanie, które odbędzie się w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki dotyczyło będzie nowej książki Tomka "Świat równoległy". Jest to zbiór reportaży z różnych kontynentów, wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Spośród nich autor wybrał trzy, którymi podzieli się z nami osobiście 18 października. Opowie o fundamentalizmie islamskim w Pakistanie, więzieniu San Quentin w USA oraz o polskich siłach specjalnych. Wszystko w nieco innym klimacie, inaczej niż bylibyśmy w stanie sobie to wyobrazić, zupełnie przeciwstawnie do utartego wizerunku.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 prezentacją Piotrka Horzeli: "Antarktyka - półtora roku w lodowej krainie".

18 października 2015, godz. 17.00, Aula 8A Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach przy ulicy Żytniej 39, wstęp wolny.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund