Drukuj

Robiąc to co kocham, żyję prawdziwie

Wywiady: Małgorzata Góral
Emilia Sikorska - autoportret
Emilia Sikorska - autoportret

WywiadWrzesień, to miesiąc, w którym odbywają się światowe dni mody. Namiastkę tego, co będzie się działo na światowych wybiegach, będziemy mieć 10 września! Tego dnia, w Bibliotece Akademii Podlaskiej oraz w NoveKino Siedlce, rozpocznie się pokaz prac druku na tkaninie oraz prezentacja kolekcji ubrań, pod nazwą Fashion Night. Pomysłodawczynię przedsięwzięcia i autorkę prac - Emilię Sikorską, postanowiliśmy zapytać o jej spojrzenie na modę oraz o to, co daje jej realizowanie swoich pasji.

M.G.: Coco Chanel kiedyś powiedziała: "Moda - to co dziś ładne, ale za kilka lat będzie brzydkie. Sztuka - to co dziś brzydkie, ale za kilka lat będzie ładne". Czy jako projektantka, zgadzasz się z tym stwierdzeniem?
E.S.: Myślę, że jest w tym trochę prawdy, ale bywa, że i moda to sztuka, a niektóre projekty często wyprzedzają obecne trendy i dopiero po pewnym czasie są doceniane.

M.G.: Co stanowi inspirację dla Twoich projektów?
E.S.: Ostatnio chmury. Uwielbiam latać samolotem i z bliska obserwować ich niezwykłe kształty i, w zależności od natężenia światła, zmieniające się odcienie. To właśnie inspirowało mnie do przygotowania mojej najnowszej kolekcji.

M.G.: Co daje Ci realizowanie swojej pasji?
E.S.: Łącząc różne formy sztuki, eksperymentując z modą, grafiką i fotografią, organizując sesje zdjęciowe i pokazy mody, czuję, że się spełniam. Mogę zdecydowanie powiedzieć, że w moim życiu najważniejsza jest moja pasja, która pozwala mi się komunikować z otaczającym mnie światem. To właśnie ona sprawia, że jestem sobą, że robiąc to co kocham, żyję prawdziwie.

M.G.: Jaki cel sobie postawiłaś organizując Fashion Night?
E.S.: Przede wszystkim pragnę pokazać, że moda to nie tylko to, co można kupić w sklepach, że można tworzyć ją z pasją i zaangażowaniem w celach czysto twórczych. W Siedlcach mało dzieje się w tej sferze, więc doszłam do wniosku, że skoro na świecie we wrześniu odbywają się dni mody, to czemu by i w moim rodzinnym mieście nie zrobić takiego wydarzenia, które połączy pokazy mody z wystawami prac fotograficznych.

M.G.: Jak przedstawia się program tego przedsięwzięcia?
E.S.: 10 września, o godz. 18., w gmachu Biblioteki Akademii Podlaskiej, odbędzie się wystawa prac druku na tkaninie, poświęconych kobietom Siedlec. Dodatkowo przewidziałam też pokaz, wcześniej wspomnianej, kolekcji ubioru, inspirowanej kolorami nieba. Druga część imprezy zaplanowana jest w NoveKino Siedlce i mieszczącej się tam restauracji, serwującej indyjskie przysmaki - Bollywood Hollywood. Tam odbędzie się pokaz mody i fotografii.

M.G.: Czy możemy liczyć na kolejne tego typu inicjatywy z Twojej strony?
E.S.: Z pewnością. Jest to silniejsze ode mnie. Zawsze przygotowuję wszystko sama, od każdej nitki w kreacji po przeszkolenie modelek i organizowanie pokazu. Jest to niezwykle pracochłonne i czasem sobie myślę: "Po co to w ogóle robię"?. Ale wiem, że życie jest za krótkie, by tylko marzyć. Trzeba realizować pragnienia, rozwijać się i spełniać, a jednocześnie pokazywać innym, że warto odkryć swoją pasję, która ukierunkuje nasze życie i będzie napędzać nas do działania.

10 września, godz. 18.00 - wystawa fotografii i mody w Bibliotece AP;

godz. 21.00 - pokaz mody w restauracji Bollywood Hollywood.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.007 sekund