Drukuj

Festiwal Literatury Kobiecej

Festiwal
Festiwal
Już w najbliższą sobotę, w Siedlcach, odbędzie się ogólnopolski Festiwal Literatury Kobiet w Siedlcach! Gościem specjalnym jest amerykańska bestsellerowa pisarka!

W ramach festiwalu przewidziano konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest to konkurs na najciekawszą relację z wydarzeń festiwalowych, głównie z happeningu "Elitarny Klub Ludzi Czytających" oraz spotkania z Joshilyn Jackson, gościa festiwalu. Dodatkowo szkoły mogą zawalczyć o fundusze na zakup książek do szkolnej biblioteki.

Festiwal Literatury Kobiet jest wyjątkową okazją do spotkania czołowych polskich pisarek literatury popularnej oraz gościa specjalnego - amerykańskiej pisarki Joshilyn Jackson, autorki bestsellerów umieszczanych na listach New York Tomesa i USA Today. Jej siedem powieści zostało wydanych także w Polsce. Odrębnym indywidualnym konkursem jest parada bohaterów literackich - można przyjść na happening w przebraniu za ulubioną postać literacką. Festiwalowi towarzyszą dyskusje i panele o czytelnictwie i literaturze.

Program
24 września (sobota)
Salonik Literacki MBP
11.00 - Dyskusyjne Kluby Książki, czyli komu się chce gadać o literaturze? Prezentacja Joanny Chapskiej, koordynatorki DKK w woj. lubelskim.

11.30 - Po co komu literatura popularna? Odpowiadają krytycy, piszący i czytający. Panel z udziałem: dr hab. Bernadetty Darskiej (literaturoznawczyni, krytyczka literacka), Roberta Ostaszewskiego (pisarz, krytyk), Robert Ziębiński (dziennikarz, pisarz, założyciel portalu popkulturalnego Dzika Banda).

12.30 - Czy w literaturze są mody? Panel o nurtach i tendencjach z udziałem pisarek: Grażyny Jeromin-Gałuszki (polski realizm magiczny), Małgorzaty Kalicińskiej (lit. obyczajowa), Marty Guzowskiej (kryminał), Anny Fryczkowskiej (domestic noir), Marioli Zaczyńskiej (komedia). Prowadzi Anna Luboń.

PRZERWA Plac przy fontannie, ul. Piłsudskiego 5

17.00 - "Elitarny Klub Ludzi Czytających" - happening przy fontannie, czyli panoramiczne zdjęcie ludzi czytających (przychodzimy z ulubioną książką i robimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a także przez minutę czytamy na głos). - konkurs i parada ulubionych bohaterów literackich (każdy może się przebrać za postać literacką i wziąć udział w konkursie) - kiermasz książek - podpisywanie pamiątkowego plakatu i wspólne zdjęcia z ulubionymi pisarkami, czyli "literacka ścianka"

17.50 - Przemarsz do CKiS Scena Teatralna CKiS

18.00 - Gość specjalny FLK: Joshilyn Jackson. Znakomita amerykańska autorka z list bestsellerów New York Timesa spotka się z polskimi czytelnikami!
18.30 - Gala wręczenia nagród FLK
19.00 - Podpisywanie książek, "ścianka literacka", kiermasz c.d.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund