Drukuj

Fotografia Uliczna

Wystawa FOTOGRAM
Wystawa FOTOGRAM
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na wernisaż dorocznej wystawy fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM. Tym razem członkowie Grupy Twórczej FOTOGRAM postanowili sprawdzić swoją czujność i refleks w "fotografii ulicznej".

Nazwa ta została zapożyczona z angielskiego wyrażenia "street photography" i sugeruje robienie zdjęć na ulicach aglomeracji miejskich, a tak naprawdę jest to pojęcie szerokie i umowne. Fotografie zaliczane do tej kategorii zawierają elementy reportażu i dokumentu, jednak nie powinny być kojarzone z konkretnymi miejscami i osobami, nie wymagają dodatkowego komentarza i odnoszą się głównie do człowieka, jego zachowań i relacji z otoczeniem. Ideą fotografii ulicznej jest pokazanie niepozowanej i niesprowokowanej przez fotografującego sytuacji. Liczy się tu przede wszystkim dyskrecja oraz umiejętność widzenia i przewidywania możliwych wydarzeń. "Fotograf uliczny" to baczny obserwator potrafiący znaleźć dwuznaczności w najzwyklejszych sytuacjach. Jedną fotografią umie skomentować rzeczywistość lub opowiedzieć ciekawą historię. Podglądając ludzkie zachowania pokazuje, co nas bulwersuje, śmieszy czy skłania do refleksji. Dostrzega ukryte znaki i przekazy w pozornej codzienności.

23 lutego 2017, godz. 18.00, wernisaż dorocznej wystawy fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM "Fotografia uliczna", Galeria Fotografii FOKUS (ul. Pułaskiego 7). Wystawa czynna do 24 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-18.00

fot. M. Drabio
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.041 sekund