Drukuj

X Festiwal Teatrów Ulicznych POD NIEBEM

Teatr: Redakcja
Plakat
Plakat
We wrześniu na siedlczan czeka niezwykłe wydarzenie teatralne. Będzie to jubileuszowa X edycję Festiwalu Teatrów Ulicznych „pod Niebem”, w ramach którego zobaczyć będzie można trzy plenerowe widowiska.

Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem”, który odbywa się w samym centrum miasta, na Placu gen. Sikorskiego, to bajecznie kolorowe, pełne magii, niezwykle efektowne, zrealizowane z ogromnym rozmachem widowiska uliczne. Pełne niespodzianek, których niewątpliwym atutem są piękne kostiumy, niezwykle brawurowa gra, dobra muzyka, a przede wszystkim wspaniała scenografia i niezwykłe środki wyrazu takie jak: ogień, szczudła, oryginalne makijaże, nietuzinkowe rekwizyty.

Początek o godz. 20.00 spektaklem Alicja w krainie ognia w wykonaniu Teatru Ognia Antidotum z Bialskiego Centrum Kultury. Specjalizują się w chodzeniu na szczudłach, część grupy zajmuje się tańcem z ogniem, wykorzystują poi, kije, wachlarze, pazury.

Jako drugi zobaczymy spektakl Blackout w wykonaniu Teatru Fuzja z Poznania. Blackout to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej superkorporacji w niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu.

Na koniec A3Teatr i spektakl Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc - Sen o nocy letniej.

16 września 2017, godz. 20.00, X Festiwal Teatrów Ulicznych POD NIEBEM, Plac gen. Sikorskiego, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.015 sekund