Drukuj

Do zobaczenia w NoveKino Siedlce

Film: Bartek Szumowski
Trzeci miesiąc cyklu "Do zobaczenia"w NoveKino Siedlce, to głównie komedia oraz filmy dla pań. Ale i panowie znajdą we czwartki o 19.00 coś dla siebie.

2 grudnia PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO (komedia, USA)
Według wielu różnych podsumowań - najśmieszniejsza komedia wszech czasów. I to mimo tego, że film liczy sobie już ponad 50 lat oraz jest czarno-biały. Wszystko przez makijaż, jaki nakładano Jackowi Lemmonowi i Tony'emu Curtisowi, którzy przebierają się tu za... kobiety. Na kolorowej kliszy nabierał zielonkawego odcienia(!). Pół żartem, pół serio to jednak nie zaszkodziło. Ostatnia już chyba okazja zobaczenia tego filmu, z Marylin Monroe, na dużym ekranie w Siedlcach!
9 grudnia GRY WOJENNE (dokument, Polska/Słowacja)
Kolejny (po Zaróbmy jeszcze więcej), kontrowersyjny dokument w ramach cyklu "Do zobaczenia". W przededniu kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, przyjrzymy się sylwetce płk. Ryszarda Kuklińskiego. Przez 10 lat przekazywał na Zachód tajne dokumenty Układu Warszawskiego, czym na pewno wpłynął na historię świata. Bohater czy zdrajca? Reżyser Dariusz Jabłoński przez 5 lat zbierał materiały, dzięki którym chciał odpowiedzieć na to pytanie. Warto obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie.
16 grudnia ZA JAKIE GRZECHY (komedia, USA)
Tak, to film z Renée Zellweger. Tym razem, znana z Dziennika Bridget Jones, aktorka wcieliła się w piękną, wykształconą i ambitną kobietę sukcesu. Tyle że los pcha ją na zasypaną śniegiem prowincję, gdzie ma zreorganizować mały zakład przemysłowy. Powoli jednak okazuje się, że to miasteczko New Ulm zreorganizuje życie Lucy. Zwłaszcza, że mieszka w nim pewien przystojniak po przejściach... Połączenie Pieniądze to nie wszystko z Przystankiem Alaska!
23 grudnia CZTERY GWIAZDKI (komedia, USA)
Ten koszmar znają chyba wszystkie małżeństwa z małym stażem. Jak, w możliwie najkrótszym czasie, obskoczyć kilka świątecznych kolacji i nie zwariować? Twórcy filmu z Reese Witherspoon (Legalna blondynka) i Vincem Vaughnem (Polowanie na druhny) doprowadzili to do absurdu, rodzice obojga małżonków są bowiem po rozwodach i każde ma teraz nową rodzinę. Jak Kate i Brad przetrwają 4 Gwiazdki? Świetna okazja do śmiechu oraz oderwania się od przedświątecznej gorączki.
30 grudnia METRO STRACHU (sensacyjny, USA)
Zanim Tony Scott wyreżyserował w tym roku Niepowstrzymanego o rozpędzonym pociągu, zrobił inny film dziejący się na torach. Tyle że podziemnych. Banda pod wodzą Rydera (John Travolta) porywa pociąg metra,żądając wysokiego okupu. Jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, będą zabijać zakładników. Kto pokrzyżuje ich plany? Dyspozytor metra, grany przez Danzela Washingtona. Duża dawka znakomitego kina sensacyjnego, w sam raz na czwartek przed sylwestrowym szaleństwem.

"Do zobaczenia" w NoveKino Siedlce, to spotkania z dobrymi filmami - w każdy czwartek o 19.00. W atrakcyjną cenę biletu (14 zł) wliczone są atrakcje dodatkowe, w tym konkursy z nagrodami, ufundowanymi m.in. przez wydawnictwo "Znak".
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.011 sekund