Drukuj

Beręsewicz dzieciom

Literatura: MS
Paweł Beręsewicz
Paweł Beręsewicz
Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach 9 listopada gościła Pawła Beręsewicza - tłumacza, leksykografa, autora książek dla dzieci, który zgodził się porozmawiać z uczniami klas III i IV.

Młodym uczestnikom spotkania dał się poznać jako osoba ciekawa, obdarzona dużym poczuciem humoru. Już od samego początku nawiązał ciepły kontakt z czytelnikami. Opowiedział o sobie, o ciekawostkach związanych z zawodem pisarza oraz tłumacza. Zaprezentował bohaterów swoich powieści i wybrane wiersze. Chętnie odpowiadał na liczne pytania, zapraszając dzieci do wspólnej rozmowy przy herbatce, do zabaw literackich, tłumaczenia z języka "grześkowego" na polski i odwrotnie.
Przypomnę, że Paweł Beręsewicz otrzymał wiele znaczących nagród i wyróżnień, m.in. pisma "Guliwer", fundacji "Świat Dziecka", Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, nagrodę literacką w Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego. Jego twórczość, to historie mądre, pełne ciepła i humoru, zwracające uwagę wartką akcją i ciekawą intrygą. Do tej pory ukazały się m.in.: cykl powieści o rodzinie Ciumków, rodzinny przewodnik po stolicy - Warszawa. Spacery z Ciumkami, powieści: Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Na przykład Małgośka, Tajemnica człowieka z blizną, Czy wojna jest dla dziewczyn, opowiadania: Żeby nóżki chciały iść, Pan Mamutko i zwierzęta, zbiór wierszy Czy pisarzom burczy w brzuchu?
Na zakończenie spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 oraz pozostali miłośnicy literatury dziecięcej stanęli w długiej kolejce, by otrzymać autograf pisarza.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.012 sekund