Drukuj

Igraszki z diabłem na siedleckiej scenie

Teatr: The Lamas
21 października, w Sali Widowiskowej Podlasie, miała miejsce premiera Teatru studenckiego CHWILA, który tym razem rozbawił widzów spektaklem pt. Igraszki z diabłem, na podstawie tekstu czeskiego prozaika i dramaturga - Jana Drdy.

Przed aktorami teatru CHWILA pojawiło się nowe wyzwanie, tym razem borykali się oni z czeskim humorem. Miejmy nadzieję, że realizacja przedstawienia nie okazała się "czeskim filmem".
Drda napisał Igraszki z diabłem w czasie okupacji. Sztuka ta, to oparta na ludowych wątkach baśń sceniczna, przedstawiona w konwencji komediowej. Rozgrywającym się tu sprawom towarzyszy bowiem, przez cały czas, autorski uśmieszek pobłażania i ironii oraz dobroduszny humor. Z długiej wojaczki powraca w rodzinne strony nieustraszony żołnierz, Marcin Kabat. Wędruje borem, lasem, aż do Czarciego Młyna, gdzie mieszkają diabły czyhające na ludzkie dusze. Podczas wędrówki spotyka go przedziwna przygoda, w którą obok pyskatej Kasi i naiwnej królewny Desperandy, rozbójnika oraz pustelnika, wmieszało się piekło i niebo! Marcin Kabat to prawdziwy bohater ludowy, który stanie po stronie słabszych nawet przed czartami.
W przedstawieniu zagrali: Tomasz Bobak, Daniel Jerzy Pugacz, Daniel Lasecki, Łukasz Albin Wawryniuk, Izabela Zalech, Natalia Pikula, Renata Biernat, Natalia Sosnowska, Małgorzata Szczepaniak, Kamila Mirończuk, Karol Chalecki, Anna Krzewniak, Monika Zielińska, Grzegorz Czapski. Scenografię przygotowała Małgorzata Andrzejczyk, kostiumy i opracowanie muzyczne - reżyser: Sylwia Katarzyna Flis, opracowanie graficzne - Natalia Sosnowska. Igraszki z diabłem zostały bardzo życzliwie przyjęte przez siedleckich widzów, zarówno przez tych młodszych jak i starszych.

Najbliższe przedstawienie odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.00 w Klubie peHa. Szczegóły na plakatach.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.007 sekund