Drukuj

Siedlczanie są niesamowici

Wywiady: Bartek Szumowski
Siedlecki debiut Klimakterium... i już
Siedlecki debiut Klimakterium... i już
O pierwszej profesjonalnej scenie teatralnej w Siedlcach ze Sławomirem
Badurką, współpracownikiem impresariatu Teatru Capitol, przedstawicielem Badurek Art, rozmawia Bartosz Szumowski.


SIEDLCZANIE SĄ NIESAMOWICI

B.Sz.: Na początek pytanie do Pana, jako niezależnego organizatora spektakli. Czy można powiedzieć, że teatr staje się modny? A jeśli tak, to czym może konkurować ze wszechobecnymi mediami i kinem domowym?
S.B.: Trudno mówić o modzie na teatr. Raczej o tym, że dziś, w dobie internetu, trójwymiarowego kina, ale też... codziennego pośpiechu i zagubienia, ludzie czują ogromną potrzebę wyciszenia, refleksji czy spotkania z prawdziwą, żywą sztuką. A właśnie teatr jest czymś, co stwarza możliwość takiej bliskości.

B.Sz.: Na co dzień współpracuje Pan ściśle z impresariatem Teatru "Capitol" w Warszawie. W naszym mieście współtworzy Pan jednak Siedlecką Scenę Teatralną "Akt 1". Do kogo kierujecie swoją ofe
<i>Klimakterium ...i już</i> od 23 stycznia, godz.: 15.00, 18.30 Bilety: 75-65 zł
Klimakterium ...i już od 23 stycznia, godz.: 15.00, 18.30 Bilety: 75-65 zł
rtę?

S.B.: Repertuar Siedleckiej Sceny Teatralnej, który udało nam się stworzyć wspólnie z dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki - Grzegorzem Orzełowskim, skierowany jest do bardzo szerokiej publiczności. Rozpoczęliśmy spektaklem zawieszonym pomiędzy farsą, musicalem a kabaretem, czyli Klimakterium i już.... To przedstawienie bije wszelkie rekordy popularności - od trzech lat jest niekwestionowanym hitem teatralnym. Ale nie znaczy to, że w repertuarze na obecny sezon zabraknie spektakli dla młodzieży. Pracujemy nad tym, aby na Siedleckiej Scenie zagościł musical dziecięcy. Znajdzie się też coś dla prawdziwych melomanów. Wszystko dlatego, że bardzo ważne jest dla mnie usatysfakcjonowanie jak najszerszej liczby odbiorców.

B.Sz.: Scena funkcjonuje od połowy grudnia. Jakie są pierwsze reakcje siedlczan?
S.B.: To niesamowite, w jaki sposób siedlczanie zareagowali na informacje o spektaklach! Po tygodniu, zakontraktowane począ
<i>Bożyszcze kobiet</i>  10 stycznia, godz.: 17.00, 20.00 Bilety: 60-50 zł
Bożyszcze kobiet 10 stycznia, godz.: 17.00, 20.00 Bilety: 60-50 zł
tkowo dwa dni przedstawień trzeba było zamienić na cztery. 18, 19, 20 i 21 grudnia do teatru w Siedlcach przyszło ponad trzy tysiące osób. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką reakcją. To bardzo duży wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż do ostatniej chwili na scenie i widowni trwały prace wykończeniowe. Dość powiedzieć, że firma sprzątająca wyszła z CKiS na trzy godziny przed przyjazdem z Warszawy scenografii oraz aktorów.

B.Sz.: A pracownicy Centrum Kulturyi Sztuki? Jak wypadają w roli pracowników... teatru?
S.B.: To wspaniali ludzie z ogromnym doświadczeniem.
Ten "klimakteryjny" maraton był dla nich i dla mnie, jako zewnętrznego organizatora, dużym wyzwaniem. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że to jest nasz wspólny sukces. Dlatego, korzystając z okazji, pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim tym, którzy się do niego w jakikolwiek sposób przyczynili. Jestem przekonany, że każdy teatr w P
<i>Pomalu, a jeszcze raz</i> 25 stycznia, godz.: 17.30, 20.30 Bilety: 60-50 zł
Pomalu, a jeszcze raz 25 stycznia, godz.: 17.30, 20.30 Bilety: 60-50 zł
olsce chciałby pracować z tak zgraną ekipą.

B.Sz.: Zaczęliście Klimakterium..., ale na nim nie kończycie. Co w najbliższym czasie będzie można zobaczyć na Siedleckiej Scenie Teatralnej?
S.B.:
W styczniu 2011 roku czekają nas cztery wydarzenia. Pierwsze odbędzie się już 10 stycznia. Będzie to spektakl Bożyszcze kobiet z Piotrem Gąsowskim, Hanną Śleszyńską, Anną Dereszowską oraz Anną Modrzejewską. Proszę się przygotować na błyskotliwą brytyjską komedię, choć niekoniecznie w stylu Monty Pythona. 23 stycznia natomiast powtórzymy Klimakterium i już, ale w innej obsadzie. Będzie to szansa dla tych, którzy nie zdążyli zobaczyć tego spektaklu w grudniu. 25 stycznia to polsko-czeska komedia z piosenkami, zatytułowana Pomalu, a jeszcze raz. Wyreżyserował ją Robert Talarczyk, a w rolach głównych występują: Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska, Igor Śebo i sam reżyser. 26 stycznia wystawimy Carmen w wykonaniu Teatru Tańca "Caro Dance" i w reżyserii Iwony Orzełowskiej. To spektakl oparty na operze Georgesa Bizeta, ale we współczesnym ujęciu oraz z udziałem finalistów programu You Can Dance. 3 lutego także postawimy na siedlczan, bo Milena Madziar z Orkiestrą Teatru "ES" zaprezentuje ceniony już w kraju recital W tancbudzie tango. W kolejnych miesiącach zaś czekają nas: występy Chóru Miasta Siedlce, Wieruszka Marka Rębacza (kontynuacja sztuki, na podstawie której powstał film Zróbmy sobie wnuka) i Gąska z Katarzyną Figurą.

B.Sz.: Sporo, tym bardziej że to nie wszystkie spektakle, które zaplanowaliście na pierwszą połowę roku. Jakie są zatem plany Siedleckiej Sceny Teatralnej na przyszłość?
S.B.: Te najbliższe to właściwa realizacja repertuaru teatralnego w Siedlcach. Są bardzo ambitne, ale uważam, że do zrealizowania. Jednocześnie marzy mi się spółka autorska dotycząca produkcji teatralnej, z wykorzystaniem potencjału drzemiącego w siedleckich kręgach artystycznych.

B.Sz.: Pozostaje więc życzyć, by się spełniły. Dziękuję za rozmowę.

BILETY NA SPEKTAKLE DO NABYCIA:
Badurek Art Rezerwacja: 504 499 859, e-mail: impres2@o2.pl
CKiS, czynne: pon.-pt., godz.: 8.00?16.00 tel.: (25) 644 68 00
Klub "RAFA", czynne: pon.-pt., godz.: 16.00?20.00 tel. 604 147 044

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund