Drukuj

Aktualne wystawy

Wystawy: Redakcja
"A galeria"
Wydział Humanistyczny UPH (ul. Żytnia 39)Wystawy Muzeum Regionalnego w Siedlcach
(ul. Piłsudskiego 1):

Otwarcie wystawy Macieja Falkiewicza

Maciej Falkiewicz zaproszenie
Maciej Falkiewicz zaproszenie
Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na wystawę malarstwa Macieja Falkiewicza, na której znajdą się obrazy olejne, akwarele i pastele które powstały w różnych okresach twórczości tego artysty. Wśród prezentowanych tematów będzie można podziwiać kompozycje z motywem koni – przejażdżki konne, polowania, biegi myśliwskie i Hubertusy.

Artysta malarz, miłośnik koni, myśliwy, barwna postać i niezwykła osobowość. Urodził się w Lublinie. Od ponad 40 lat mieszka i tworzy na Podlasiu. Uprawia malarstwo olejne i akwarelowe. Maluje pejzaże, portrety, sceny rodzajowe o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, martwe natury i wizerunki zwierząt. Jest uważnym obserwatorem natury i wrażliwym kolorystą. Natura, ze swoim bogactwem form i kolorów, jest głównym źródłem inspiracji w jego twórczości.

17 lutego 2017, godz. 18.00, otwarcie wystawy Macieja Falkiewicza, Muzeum Regionalne w Siedlcach (ul. Piłsudskiego 1), wstęp wolny. Wystawa czynna do 6 marca 2017.Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach
(ul. O. Lange 6)
Galeria Fotografii FOKUS
(ul. Pułaskiego 7)

Otwarcie wystawy fotograficznej

Redakcja
Podlaski Przełom Bugu
Podlaski Przełom Bugu
Organizowane od dwudziestu lat plenery "Podlaski Przełom Bugu" należą do najważniejszych imprez tego typu w kraju. Mają one charakter edukacyjny, oprócz codziennego fotografowania i wymiany doświadczeń odbywają się wykłady oraz prezentacje prac uczestników.

W tym roku odbył się jubileuszowy dwudziesty plener Fotograficzny. Owoce uczestników będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii Fotografii Fokus.

19 listopada 2015, godz. 19.00, wernisaż XX Międzynarodowej Wystawy Fotografii "Podlaski Przełom Bugu 2015", Galeria Fotografii FOKUS (ul. Pułaskiego 7), wstęp wolny.


Galeria "W bramie"
Akademia Sztuk Piękna 7 (ul. Pułaskiego 7)

Galeria "Przestrzeń Sztuk"
w Bibliotece Głównej UPH (ul. Ks. J. Popiełuszki 9)
Galeria Kultura
(ul. 3 Maja 44/2, wejście od ul. Kilińskiego)

Wspomnienia z podróży do Indii

Redakcja
Wystawa
Wystawa
Galeria Kultura zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Kondrackiej-Bylińskiej. Specjały kuchni indyjskiej serwuje jedyna w Siedlcach restauracja indyjska Bollywood Hollywood.

Jest siedlczanką z urodzenia, ale dopiero niedawno wróciła na stałe do swego rodzinnego domu. Tu ukończyła liceum imienia Bolesława Prusa, potem ukończyła arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim, zamieszkała w Warszawie i ruszyła w świat.
Od dziecka lubiła podróżować. Już wtedy marzyła o poznawaniu krajów dalekich i egzotycznych i miała szczęście te marzenia zrealizować. Zaraz po studiach wyjechała do pracy w Libii, potem pracowała w Pakistanie, Indiach i Emiratach Arabskich a "przy okazji" zwiedziła jako turystka większość krajów arabskich, kilkanaście krajów Azji Południowo – Wschodniej, USA, Kanadę i Meksyk, nie wspominając już o krajach europejskich.

Wystawa jest plonem fascynacji Indiami, a szczególnie mieszkającymi tam ludźmi, i owocem setek wypraw w zaułki indyjskich wsi, miast i miasteczek. Dlaczego akurat Indie? Autorka mieszkała w Bombaju (indyjska nazwa Mumbai) cztery lata, miała okazję sporo podróżować po kraju i czuła się wręcz przytłoczona intensywnością wrażeń. Co za niespotykane widoki! Jaka różnorodność typów ludzkich i ich strojów! I te kolory! Nawet bieda jest kolorowa i fotogeniczna...

Nie sposób się oprzeć żeby tego nie uwiecznić na zdjęciu...

6 listopada 2015, godz. 18.30, otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Kondrackiej-Bylińskiej, Galeria Kultura (ul. 3 Maja 44/2, wejście od ul. Kilińskiego), wstęp wolny.Galeria w Bibliotece Główniej UPH
(ul. Ks. J. Popiełuszki 9)


Mała Galeria Sztuki MOK
(ul. Sienkiewicza 63)

Wystawy Miejskiej Biblioteki Publicznej
(ul. Piłsudskiego 5):


"Żeromski, Siedlce i... róże", hol Miejskiej Biblioteki Publicznej, wejście od ulicy Esperanto.

Z kart historii Biblioteki, Mała Galeria, wejście od ul. Piłsudskiego.


Muzeum Walk i Męczeństwa w Treblince
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.036 sekund