Drukuj

QuintophoniQ

Wywiady: AJ
Małgorzata Korpysz i Tomasz Gołębiewski
Małgorzata Korpysz i Tomasz Gołębiewski
Specjalnie dla "Kultury Siedleckiej" na pytania odpowiada Tomasz Gołębiewski - inicjator i współtwórca projektu QuintophoniQ.

KS: Muzyka klasyczna i jazz - połączenie wody z ogniem czy spotkanie bliskich sobie muzycznych gatunków?
TG:
QuintophoniQ to przenikanie klasyki i jazzu. Klasykę stanowią akustyczne skrzypce i ich tradycyjny zapis, a jazz to wolność improwizacji. Tak to połączenie ognia z wodą! W tym projekcie to doskonale funkcjonuje.

KS: Czy łatwo było zaangażować do projektu innych muzyków? Nazwiska robią wrażenie. Trzeba było użyć specjalnych argumentów czy pomysł od początku wydał im się ciekawy?
TG:
Kompozycje zostały napisane przez najbardziej znanych polskich jazzmenów. Żeby zebrać cały materiał potrzebowałem półtora roku. Znam tych facetów od lat, nie było łatwo, ale oni wiedzą, że ja ciągle szukam nowych wyzwań.

KS: Który z tych gatunków muzycznych jest Panu bliższy? Muzyka klasyczna czy jazz?
TG:
Odpowiedź na to pytanie jest niełatwa. Zawodowo gram w orkiestrze Filharmonii Łódzkiej. Kocham i klasykę i jazz, operę, kameralistykę... dobrą muzykę. Prywatnie natomiast słucham bardzo różnej muzyki, nie zamykam się na żaden gatunek. Lubię posłuchać hip-hopu, R&B, soulu, popu.

KS:W jakie jeszcze projekty, oprócz QuintophoniQ, jest Pan zaangażowany?
TG:
Oprócz grania, zajmuję się również organizacją koncertów. Tworzę w Łodzi Geyer Music Factory ? cykl koncertów letnich przyciągających tłumy ludzi spragnionych w sezonie ogórkowym dobrej dawki muzyki na wysokim poziomie. Otoczenie tworzy świetną atmosferę. Koncerty te odbywają się na dziedzińcu tzw. Białej Fabryki, zbudowanej w latach 1835?'39 przez fabrykanta Ludwika Geyera. Obecnie znajduje się w niej Centralne Muzeum Włókiennictwa.

KS: Czy ma Pan w planach jakieś inne muzyczne fuzje?
TG:
Myślę, że wprowadzę jeszcze kiedyś DJ na scenę.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund