Drukuj

Wyprawa na Kaukaz

Spotkania: Klaudia Prus
Iwona Kaliszewska
Iwona Kaliszewska
Iwona Kaliszewska zajmuje się etnologią, fotografią i informatyką. To kobieta zafascynowana Kaukazem, mieszanką kulturową, religijną i językową. Zauroczona pięknem i gościnnością ludności zamieszkałej w Dagestanie, już w grudniu zawita do Siedlec.

Gościem spotkania, organizowanego przez stowarzyszenie tutajteraz oraz Muzeum Regionalne, jest osoba niebanalna, która swoją pasję potrafiła połączyć z pracą. Atrakcją spotkania będzie pokaz slajdów Iwony Kaliszewskiej, na którym przedstawione zostaną uwiecznione chwile spędzone na Kaukazie, a w szczególności w Dagestanie, Abchazji i Inguszetii. Pokaz urozmaici opowieść pani Iwony o miejscach szczególnie dla niej ważnych podczas podróży, jak również o książce pt. Matrioszka w Hidżabie.

Wśród szerokiego spektrum zainteresowań Iwony Kaliszewskiej na pierwszym miejscu jest etnografia Kaukazu, a w szczególności Dagestanu, konflikty na Kaukazie, radykalizm islamski, reportaż oraz fotografia. W swoim dorobku naukowym ma na koncie wiele badań terenowych w Dagestanie, wśród Laków czy potomków Polaków zamieszkałych na tych terenach oraz wiele książek związanych z tematyką Bliskiego Wschodu.

Organizatorzy zapraszają każdego, kto interesuje się tą tematyką i jednocześnie gwarantują interesującą opowieść o miejscach, które nie cieszą się dobrą sławą i zostaną ukazane z innej perspektywy, niż ta opisywana w popularnych przewodnikach. Po projekcji slajdów odbędzie się rozmowa z gościem spotkania, podczas której każdy będzie mógł zadać nurtujące go pytanie.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Warsztaty dziennikarskie z "Kulturą" współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

14 grudnia 2011, godz. 18.00, Muzeum Regionalne (ul. Piłsudskiego 1), wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund