Drukuj

Matrioszka w Siedlcach

Spotkania: Olga Bajszczak
Zakaz noszenia spodni dla kobiet, rozwody bez najmniejszych problemów i internetowe randki, czyli zaskakujące wyznania autorki książki o Kaukazie i Czeczeni.

Etnolog, informatyczka, redaktorka Kaukaz.net oraz autorka książki Matrioszka w Hidżabie zawitała do Siedlec, aby przybliżyć nam historię dwóch republik - Czeczenii i Kaukazu. Rozmowę z gościem poprowadził Bartek Szumowski.

Głównym założeniem spotkania było przedstawienie tamtejszego życia, zwyczajów i kultury. Matrioszka w Hidżabie to książka mająca na celu przełamanie stereotypów krążących w Polsce o Rosji i islamie, który nie jest taki straszny jak go malują. Swoje barwne opowieści autorka przypieczętowała zdjęciami przywiezionymi z wyjazdów, które widownię zebraną w Muzeum Regionalnym przeniosły w wirtualną podróż po górach, a w szczególności po Dagestanie, Abchazji i Inguszetii.

Pani Iwona zapytana o to co jest jej większą pasją - pisanie czy fotografia, odpowiedziała, że pierwszą pasją była fotografia, ale, jak sama z uśmiechem przyznała, "im więcej piszę, tym gorsze robię zdjęcia". Nie omieszkano też zapytać o kolejną książkę, która jest już w zamyśle i ma opowiadać o całym Kaukazie północnym i południowym. Po krótkim wywiadzie i obejrzeniu slajdów przyszła pora na pytania publiczności, których nie zabrakło, a nawet pani Iwona wyjawiła kilka sekretów związanych z jej podróżami i kilka sposobów na tamtejszą milicję.

Autorka spotkała się z uznaniem siedleckiej publiczności nie tylko w brawach, ale również w zainteresowaniu jej książką.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.018 sekund