Drukuj

1189 stopni - Brud stał się pięknem!

Wystawy: Małgorzata Głuszczak
Wystawa 1189 stopni
Wystawa 1189 stopni
Sfotografowali odlewnię żeliwa na południowym Podlasiu i jej pracowników zwykłych ludzi z małych miejscowości, którzy odsłonili przed młodymi fotografami swoją wyjątkową osobowość. Przekraczając bramy tej odlewni, weszli do świata, gdzie brud staje się pięknem, a światło, wpadające przez dziurę w dachu, czymś magicznym.

W Galerii Fotografii FOKUS mogliśmy podziwiać wieloformatowe fotografie Jakuba Szymańskiego i Macieja Jencza. Jakub studiuje w łódzkiej "Filmówce", Maciej jest słuchaczem Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Obaj Panowie pochodzą z Białej Podlaskiej i obaj posiadają wspólną pasję jaką jest fotografia.

Robienie zdjęć w niewielkiej manufakturze było dla nich szansą na przeżycie nowych przygód, nawiązanie wartościowych kontaktów i sposobem na odnalezienie spokoju ducha. Oglądając i podziwiając zdjęcia jesteśmy świadkami jak zwykłe przedmioty są wykonywane w niezwykły sposób przez
Wystawa 1189 stopni
Wystawa 1189 stopni
przeciętnych pracowników.

To właśnie ci oglądani na zdjęciach pracownicy tworzą historię i sprawiają, że mała odlewnia żeliwa nie jest tylko zakładem pracy lecz miejscem, w którym ma początek schyłek pewnej epoki. Zamierzeniem fotografów było ukazanie fabryki z perspektywy zwykłego człowieka XXI w., który z ogromnym wkładem pracy fizycznej tworzy rzeczy niezwykłe.

Fotorelacja: Małgorzata Głuszczak

Wystawę "1189 stopni" można oglądać do 8 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00 w Galerii Fotografii FOKUS przy ul. Pułaskiego 7 w Siedlcach.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.126 sekund