Drukuj

Fotopodróże

Wystawy: Bartek Szumowski
Nagroda redakcji
Nagroda redakcji "Kultury Siedleckiej" zdj. Macieja Mieszalskiego "Samotna mewa"
Nasz patronat!

Uczniowie jeszcze raz zaskoczyli Uniwersytet. I to nie tylko ilością zdjęć.


- To przerosło nasze oczekiwania - mówiła równo rok temu Anna Bobryk z Biura Promocji Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Okazją do takich zwierzeń była pierwsza edycja ogłoszonego przez UPH konkursu fotograficznego "Fotopołowy". Trudno im się jednak dziwić, bo na adres organizatora nadeszło wówczas ponad tysiąc zdjęć. - Bywały dni, kiedy wszystkie biurka zasypane były zgłoszeniami - dodawała pani Anna. A czy kolejna odsłona konkursu dorównała pierwszej? - Nadeszła olbrzymia liczba prac - zdradzają nieco tajemniczo pomysłodawcy, dodając, że z tego powodu musieli przesunąć termin głosowania internautów.

Ale po kolei. Idea drugich "Fotopołowów" pozostała taka sama. Chodziło więc o prezentację dorobku, amatorsko zajmujących się fotografią, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Novum stanowiła tym razem kategoria tematyczna, ujęta w haśle: "Moje podróże w obiektywie". - Ciekawi nas Wasz "punkt widzenia"! Jeśli podczas podróży zrobiliście ciekawe zdjęcie, prześlijcie je do nas ? zachęcali organizatorzy. - Zdjęcia mogą przedstawiać ludzi, przyrodę, architekturę... Czyli świat w całej swojej różnorodności - dodawali.

Młodzi fotograficy wywiązali się z tego zadania niezwykle ambitnie. Ich zdjęcia pełne są egzotycznych pejzaży, nadmorskich widoków, ale i uważnych obserwacji z bliższych czy dalszych podróży. Nic więc dziwnego, że jury (Ewa Nasiłowska - przedstawicielka organizatora, Marcin Babicz, Edward Księżopolski, Zbigniew Młynarski i Maciej Tołwiński) miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie do finału zakwalifikowano fotografie: Jeszcze nie jest za późno Pauliny Walczak z Krakowa, Paryskie misie Izabeli Górskiej z Węgrowa i Księżycowy szlak Pauliny Steckiewicz z Białej Podlaskiej. I to do nich trafią: tablet, skaner ręczny oraz długopis cyfrowy.

Zdjęcia wybranych uczestników tegorocznych "Fotopołowów" oglądać będzie można od 8 marca w AGF przy ul. Sienkiewicza 51.

Wtedy o godz. 12.00, w ramach "Drzwi Otwartych UPH", odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej oraz uroczysta gala rozdania nagród.

Więcej na temat konkursu na stronie organizatora Fotopołowy

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund