Drukuj

Dziewczyna z gitarą

Koncerty: Olga Bajszczak
Jennifer Batten
Jennifer Batten
"Skręcona i szukająca przygód" - tak mówi sama o sobie. Każdy pozazdrościłby jej charyzmy i energii. Swoją inspirację muzyczną tłumaczy wizualnym artyzmem, który odnajduje w sztuce szkła. Kim jest ta niezwykle barwna i interesująca postać?

Gitara, szpilki, długie, natapirowane blond włosy i mocny makijaż to znaki szczególne Jennifer Batten, niesłychanie zdolnej amerykańskiej gitarzystki. Jej talent muzyczny ujawnia się w takich gatunkach muzycznych jak rock instrumentalny, jazz-rock, hard rock, electronica. Magnetyczna osobowość i niebywały talent Batten przyciągnęły do współpracy szanowanych i utalentowanych ludzi z przemysłu muzycznego.

Największą popularność zyskała po teledysku Michaela Jacksona Dirty Diana, w którym król popu odtańczył przed nią "seksualny taniec". Jackson bardzo ją sobie cenił, zawsze była drugą artystką na scenie. Swojego partnerstwa z muzykami nie ograniczyła jednak tylko do niego. Brała udział w nagraniach m.in. Jeff a Becka, Natalie Cole, Carmine Appice. Jej debiutancki solowy album Above Belond and Beyond wyprodukował wielki Michaela Sembello. Potem przyszła pora na kolejne dwie płyty: Jennifer Batten's Tribal Rage: Momentum i Whatever. Jennifer jest również autorką dwóch książek muzycznych. Do swojego największego sukcesu zalicza okrzyknięcie przez magazyn "Guitar Player" najlepszym gitarzystą świata.

Jest artystką niezwykle oryginalną i ekspresywną w swojej twórczości. Odniosła wielki sukces, pomimo że jest jedną z nielicznych kobiet grających na gitarze w branży muzycznej.

Doskonale czuje muzykę, tworzy bawiąc się nią. Znana jest z nieopisanej wytwarzanej energii, którą emanuje i wypełnia największe sceny świata. Jennifer Batten można zaliczyć do grupy największych, obdarzonych wyobraźnią, muzyków. Pisanych przez duże M. Jej koncertów nie da się zapomnieć!

15 maja, godz. 19.00, Sala Widowiskowa "Podlasie" (ul. Sienkiewicza 63), bilety 40 zł do nabycia w MOK, ul. Pułaskiego 6.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.011 sekund