Drukuj

Koncert z cyklu Mazovia Goes Baroque

Koncerty: Redakcja
Bolette Roed
Bolette Roed
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu Mazovia Goes Baroque. Tym razem w programie koncertu Muzyka na dworze duńskim ? przed i w trakcie panowania króla Christiana IV. Koncert w wykonaniu Consort fletów prostych (Kopenhaga), Kierownictwo artystyczne - Bolette Roed.

Bolette Roed
to flecistka, która odebrała staranne wykształcenie muzyczne. Repertuar artystki obejmuje dzisiaj nie tylko muzykę klasyczną od średniowiecza do współczesności, lecz również muzykę jazzową i improwizowaną. Z myślą o jej sztuce wykonawczej skomponowano kilkanaście awangardowych utworów na flet prosty.

Bolette jest współzałożycielką i członkinią kilku zespołów kameralnych: Alpha (muzyka współczesna ? flet prosty, perkusja i saksofon), Paradox (trio fletów prostych wraz z Susanne Laurin i Danem Laurinem ), a także zespołów Iris i Bain de Lune oraz ostatnio tria Gáman.

W roku 2005 flecistka uznana została "Artystą Roku" przez Radio Duńskie. W roku 2011 została nominowana do nagrody Nordic Council Music Prize. Od marca 2012 kieruje Wydziałem Muzyki Dawnej w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Consort fletów prostych jest jej najnowszym projektem artystycznym.

18 maja 2012, godz. 19.00, Sala Biała (ul. Pułaskiego 6), bilety: 15 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Budynku ?Podlasie? przy ul. Sienkiewicza 63. Uczniowie i pedagodzy szkół muzycznych mogą nabyć bilety w specjalnej cenie 10 zł (wyłącznie w przedsprzedaży).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund