Drukuj

"Uroda świata" Tomasza Markiewicza

Wystawy: Redakcja
Tomasz Markiewicz, Londyn 2006.
Tomasz Markiewicz, Londyn 2006.
"Uroda Świata" to owoc 17 zagranicznych podróży dziennikarza, autora książek Tomasza Markiewicza. Co Siedlczanin zamierza pokazać? Młode Portugalki w trakcie przygotowań do karnawału, żółtą żyrafę zbudowaną z klocków lego w centrum Berlina oraz bulteriera w oknie jednego z szeregowych domków wschodniego Londynu. To próby portretowania tego, co żywe i co się rusza.

Prócz tego mamy widoki - tzw. słodki lanszaft. Mieniące się gamą turkusów wody oblewające wyspy Rodos, Majorkę oraz Tunezję. I owiane słonym oceanicznym wiatrem Funchal (Madera) - rodzinne miasto piłkarza Christiano Ronaldo. Są też inne krajobrazy: surowe pustynie Kairu czy dyskretna uroda kolorowych kamieniczek Kopenhagi, Saint Tropez oraz Wiednia. Ich zaletą jest to, że zachowały swój klimat sprzed lat.

Tomasz Markiewicz pokaże miejsca, do których zjeżdża cały międzynarodowy jet set, a życie ma tam smak najlepszego szampana: Niceę, Cannes (podczas Festiwalu Filmowego) i Monte Carlo. Będzie też Turcja oraz komuna hipisowska Wolne Miasto Christiania.

- Nasi dziadkowie mówili, że jedzenie, woda i powietrze to trzy rzeczy niezbędne do życia, i że to zasadniczo wystarczy, bez całej reszty wszak można się obejść... Dopuszczam tę myśl, choć nie bardzo wyobrażam sobie życie bez muzyki, literatury pięknej i podróży. To właśnie ta cudowna triada, która nadaje smaku i aromatu mojej egzystencji - mówi Tomasz Markiewicz. Dwa dni po wernisażu wystawy pakuje walizki i wylatuje do Brazylii i Argentyny. Rio De Janeiro oraz Buenos Aires - będą tematem jego kolejnej wystawy.

16 listopada 2012, godz. 19.00, (wernisaż), foyer Centrum Kultury i Sztuki, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund