Drukuj

Czułem taką potrzebę

Literatura: AJ
Janusz Wojciech Kowalski
Janusz Wojciech Kowalski
W rocznicę stanu wojennego z czytelnikami spotka się autor wydanej w tym roku powieści "List do straconej". Recenzja książki była publikowana w październikowym wydaniu "Kultury Siedleckiej". Jest dostępna również na naszej stronie internetowej.

Janusz Wojciech Kowalski
to postać znana siedleckim czytelnikom. Przez wiele lat publikował w lokalnej prasie. Jest też laureatem nagrody "Polski Pulitzer", Konkursu Łgarzy w Bogatyni oraz kilkudziesięciu konkursów literackich.

Jego "List..." to w bardzo dużej części tekst autobiograficzny, dotyczący stanu wojennego. W 1981 r. J. W. Kowalski był rekrutem, młodym chłopakiem z podsiedleckiej wsi. Swój czas dzielił między służbą w jednostce i flirtowaniem z dziewczyną, w której był wówczas zakochany. - Kiedy wychodziłem z wojska, wiedziałem, że napiszę tę książkę, jednak wtedy nie byłem jeszcze na to gotowy - mówi dziś. - Ta powieść dojrzewała we mnie przez lata i teraz, gdy trochę dorosłem, zrobiłem to - dodaje. Akcja "Listu do straconej" osadzona jest w realiach polskiej rzeczywistości początku lat 80. Główny bohater, a jednocześnie narrator, obserwuje ówczesne wydarzenia i dzieli się ciekawymi spostrzeżeniami. Ale nie tylko dlatego książka ta to niewątpliwie wyjątkowa pozycja na lokalnym rynku czytelniczym. Warto po nią sięgnąć, bo nieczęsto siedlczanie wydają powieści, w dodatku tak dobrze napisane.

13 grudnia, godz. 18.00, Muzeum Regionalne (ul. Piłsudskiego 1), wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.010 sekund