Drukuj

Pierwsza historia

Literatura: AJ
Marek  Susdorf
Marek Susdorf
Domowy kierat, brak pieniędzy i żadnych widoków na pracę - tak w uproszczeniu wygląda życie Magdaleny D., świeżo upieczonej matki, której daleko do ikony czułości. Matka i dziecko, a w zasadzie relacje matki z dzieckiem oraz otoczeniem, są w książce świetnie ukazane.

Mowa o nowości na rynku czytelniczym, debiucie Marka Susdorfa - "Dziennik znaleziony w piekarniku: Autohagiografia Magdaleny D.". Napisana jest potocznym językiem, pełnym stylistycznych błędów, nadużyć, powtórzeń, stylem nierzadko irytującym przyzwyczajonych do czytania klasycznych powieści. Zdania rozbudowane są do granic możliwości, aż w niektórych momentach trudno się połapać, o co chodzi.

Główna bohaterka książki to kobieta lat około dwudziestu pięciu, absolwentka studiów kulturoznawczych, żona o półrocznym stażu i matka niemowlęcia. Przepełniona niezadowoleniem i rozczarowaniem, opisuje najbliższą jej samej rzeczywistość, swoich znajomych, rodzin
Dziennik znaleziony w piekarniku
Dziennik znaleziony w piekarniku
ę oraz kochanków. Ponadto jest to kobieta posiadająca aspiracje na życie lepsze i ciekawsze od tego, które przychodzi jej prowadzić. Magdalena D. spisuje swoje żale w sposób bardzo otwarty, a nawet pretensjonalny.

Marek Susdorf (rocznik 1985) jest absolwentem gender studies PAN i pracuje w Instytucie Teatralnym. Publikował w "Zadrze" oraz portalach tematycznych.

O tym, dlaczego uczynił Magdalenę D. bohaterką swojej książki i dlaczego mężczyzna pisze o macierzyństwie, będzie można porozmawiać podczas spotkania autorskiego. Znajdzie się też miejsce na inne towarzyszące lekturze pytania. Fragmenty książki przeczyta aktorka z Instytutu Teatralnego, występująca w legendarnym Chórze Kobiet.

Każdy, kto przed przyjściem na spotkanie chce przeczytać książkę, może ją zakupić w Księgarni Współczesnej (ul. Katedralna 5).

11 grudnia, godz. 19.00, Bollywood Hollywood (ul. Wiszniewskiego 4), wstęp wolny
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.012 sekund