Drukuj

Kategoria: Wywiady

Historia "małych ojczyzn" jest pasjonująca
Rafał Dmowski
Rafał Dmowski
Wywiady
Promowanie lokalnej historii pozostawia wiele do życzenia. Są jednak w Siedlcach ludzie poświęcający czas dziejom swej "małej ojczyzny". Jednym z jej propagatorów jest dr Rafał Dmowski - na co dzień adiunkt w Zakładzie Historii XIX i XX w. Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Sebastian Truszkowski: Rok 2013 był chyba dla pana rokiem szczególnym. Został pan uhonorowany aż trzema lokalnymi wyróżnieniami: "Medalem Św. Łukasza", "Medalem ...
publikacja z dnia: 2014-01-03 15:06:35
autor/autorka: Sebastian Truszkowski

Informacja, sztuka, burzenie murów
Local News
Local News
Wywiady
W grudniu i styczniu Galeria Kultura gościć będzie wystawę "Local News". Jest to niezależny cykl oparty na strukturze działania mediów - opowiadanie o tym co złe, a co jeszcze gorsze. Na pytania odnośnie sztuki, jej granic i samego siebie odpowiada jej autor Stefan Kornacki - grafik, autor instalacji, wideo, działań teatralnych i performance, poeta.

Paweł Borkowski: Siedlce to miasto, które patrzy na sztukę trochę przez pryzmat szkolnego podręcznika. Prezentacja ...
publikacja z dnia: 2013-12-03 15:03:37
autor/autorka: Redakcja

Nowa idea
Wywiady
Rozmowa z Radosławem Juraszkiem, menagerem projektu Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie siedleckim (OWES) z FRSO.

Co to jest OWES?
Jest to punkt informacyjny i doradczy, gdzie zgłosić się mogą ludzie zainteresowani działalnością w ramach szeroko rozumianej ekonomii społecznej.

Dlaczego zdecydowaliście się na organizację Dni Otwartych OWES?
Chcemy zapoznać mieszkańców z ideą i funkcjonowaniem różnorodnych ...
publikacja z dnia: 2013-07-03 15:19:19
autor/autorka: Redakcja

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw
Katarzyna Sobolewska
Katarzyna Sobolewska
Wywiady
Małe firmy miewają różnego rodzaju problemy w prowadzeniu swojej działalności. Brak środków finansowych, odpowiednich kwalifikacji, czy nawet przestrzeni biurowej. Dla nich właśnie stworzone jest biuro coworkingowe Euro+.

Agnieszka Janiszewska: Prowadzenie własnej firmy to bardzo dużo pracy, nie tylko przy obsłudze klientów, ale też związanej z prowadzeniem dokumentacji, korespondencją. Szefowie czasem zapominają o ważnych terminach. Jak można, ...
publikacja z dnia: 2013-12-27 10:11:13
autor/autorka: AJ

Dobra zabawa przede wszystkim
Michał Polak
Michał Polak
Wywiady
Premiera trzeciej już autorskiej sztuki studenckiego teatru ResoR była świetną okazją do porozmawiania nie tylko o samym spektaklu, ale także o idei amatorskiego teatru i przesłaniu, które jego członkowie w swoich występach przemycają. Odpowiada Michał Polak - aktor i reżyser.

Sebastian Truszkowski: Występujesz w teatrze ResoR od samego początku jego istnienia. Natomiast od marca 2013 roku pełnisz także funkcję reżysera. Jak udaje ci się pogodzić te dwie ...
publikacja z dnia: 2013-12-03 10:24:49
autor/autorka: Sebastian Truszkowski

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.047 sekund