Drukuj

Kategoria: Taniec

Symetria
Symetria
Symetria
Taniec
Spektakl "Symetria" Alternatywnego Teatru Tańca "LUZ" to wielopłaszczyznowa próba odpowiedzi na pytanie - Gdzie rodzi się zło?

"Symetria" jest multidyscyplinarnym spektaklem utrzymanym w konwencji tańca współczesnego, w choreografii Bartka Woszczyńskiego.

Główną inspiracją do spektaklu była szekspirowska historia Makbeta. To odzwierciedlenie tego jak pewne pragnienia oraz ambicje mogą ukształtować naszą osobowość i zmienić nas nie do poznania.
publikacja z dnia: 2016-01-03 08:17:07
autor/autorka: Redakcja

Calineczka
Calineczka
Calineczka
Taniec
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl "Calineczka" w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej. Taneczną opowieść dla dzieci przedstawią artyści Caro Dance. Rezerwacje i bilety dostępne są w Punktach Informacji Kulturalnej CKiS.

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego działającego pod auspicjami UNESCO. ...
publikacja z dnia: 2015-04-28 06:51:55
autor/autorka: Redakcja

Zimowa Gala Tańca
Zimowa gala tańca
Zimowa gala tańca
Taniec
Taneczne podsumowanie minionego roku w wykonaniu Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ.

Mistrzostwo Polski i Świata daje doskonałą okazję do prezentacji i podsumowania osiągnięć 2014 roku. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na galę tańca, która będzie również rozpoczęciem kolejnego sezonu tanecznego. czytaj więcej

15 ...
publikacja z dnia: 2015-01-12 17:09:00
autor/autorka: źródło: MOK

Koncert Szkoły Tańca do Caro Dance
W krainie lodu
W krainie lodu
Taniec
Noworoczne prezentacje taneczne w wykonaniu wszystkich grup zespołu Caro Dance to gratka dla miłośników tej formy sztuki.

Koncert zatytułowany "W krainie lodu" to widowisko przygotowane aby podsumować miniony rok, a jednocześnie dobrze rozpocząć kolejny. Fani Caro Dance i miłośnicy tańca będą mogli zobaczyć wszystkie grupy wiekowe tej formacji oraz grupę turniejową.
publikacja z dnia: 2015-01-12 18:27:38
autor/autorka: źródło: CKiS

Daj się uwieść magii tanga
Marek Glinka
Marek Glinka
Taniec
Kiedyś postrzegane jako niemoralne i nieprzyzwoite, tango gorszyło wyższe sfery. Upłynęło sporo czasu zanim trafiło na salony, a następnie podbiło cały świat.

Pochodzenie słowa „tango” wywodzi się najprawdopodobniej z Afryki, to właśnie stamtąd na przełomie XVI i XVII wieku do Ameryki Południowej przybywali afrykańscy niewolnicy przywożąc ze sobą swą muzykę i pieśni. Tańcząc do rytmu bębnów candombe, śpiewali refren rozpoczynający się od słów: ...
publikacja z dnia: 2014-10-03 14:56:07
autor/autorka: Anna Glinka

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.018 sekund