Drukuj

Kategoria: Literatura

Porozmawiajmy o miastach
Filip Springer
Filip Springer
Literatura
Redakcja "Kultury Siedleckiej" oraz stowarzyszenie tutajteraz serdecznie zapraszają na spotkanie z Filipem Springerem, autorem książek, dziennikarzem i blogerem.

Jego debiut literacki (reportaż "Miedzianka. Historia znikania") znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Literackiej Nike. Najnowsza książka, "Wanna z kolumnadą", jest próbą rozprawienia się z panującym w polskich miastach chaosem i bezguściem. Więcej o książce przeczytać ...
publikacja z dnia: 2014-01-09 09:37:17
autor/autorka: AJ

Spotkanie z poezją dla dzieci
Krystyna Rudnicka
Krystyna Rudnicka
Literatura
W grudniu grupa "Kanon" zaprasza na spotkanie z Krystyną Rudnicką - poetką i autorką książek. Podczas tego wieczoru, obok znanych już wierszy autorki, zaprezentowany zostanie jej najnowszy tomik poezji.

Krystyna Rudnicka jest rodowitą siedlczanką, bardzo silnie związaną z miastem. Motyw miłości i przywiązania do Siedlec pojawia się w wielu jej wierszach. Owocem jej twórczości jest 13 tomików poetyckich i 7 książek pisanych prozą.

Najnowszy ...
publikacja z dnia: 2013-12-06 09:32:38
autor/autorka: Joanna Zawadzka

Lektura obowiązkowa

"Wanna z kolumnadą"
Literatura
Tak, każdy powinien tę książkę przeczytać. I nie myślmy tu o odpowiedzialnych za przestrzenny ład urzędnikach, architektach i innych, ale również o sobie. Kto odpowiada za wygląd naszych miast? Przede wszystkim my.

Wielu ma małe lub większe grzeszki na sumieniu. Rzucony pokątnie papierek, pozostawione po pikniku butelki nad rzeką czy skrócenie drogi dziką ścieżką to może drobiazgi, lecz zwielokrotnione mogą być kłopotliwe. Warto w tym miejscu wspomnieć ...
publikacja z dnia: 2013-12-03 14:56:55
autor/autorka: AJ

Dobrzy ludzie

"Pokłon"
Literatura
Wojna odciska swoje piętno na każdym. Szczególnie na dzieciach i kobietach. Niestety, ale bieda, strach i przemoc nie pozostają bez wpływu na dalsze życie bohaterów, nawet w wolnej już Polsce.

Książka zawiera wspomnienia z czasów wojny oraz następujących po niej wydarzeniach. Kolejne rozdziały to skrawki życia wielu ludzi, którzy z powodu wojny i bezbrzeżnej nienawiści stracili rodziców, domy, dobytek, zdrowie oraz siebie. Nie potrafią być czułymi rodzicami, ...
publikacja z dnia: 2013-12-03 14:58:32
autor/autorka: AJ

Nie jest dobrze
Orson Scott Card
Orson Scott Card "Ruiny"
Literatura
Orson Scott Carda to autor dobrze znany, w Polsce głównie z cyklu o Enderze i Alvinie Stwórcy. "Ruiny" to jego najnowsza książka i zarazem druga część cyklu. Jej poprzedniczka, "Tropiciel", została dobrze odebrana w czytelniczo-krytycznym światku. Dlatego też na "Ruiny" spoglądano z nadzieją, a po premierze książki w dużej części z rozczarowaniem.

Niestety muszę przyłączyć się do tych, którzy się rozczarowali. Książka mnie nie wciągnęła, ba, czytało ...
publikacja z dnia: 2013-11-19 09:53:55
autor/autorka: Anna Zadrożna

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.036 sekund