Drukuj

Płyń bluesie

Koncerty: Sebastian Truszkowski
Route 66
Route 66
Jeśli komuś muzyka bluesowa kojarzy się ze smętnymi, niezbyt żwawymi kawałkami, to znaczy, że nie był na pierwszej "Siedleckiej Fali Bluesa". Trzy lokalne zespoły skutecznie obaliły mit smutnej muzyki, podsycając apetyt na takie granie w Siedlcach.

Grupa Route 66, występująca jako pierwsza, postawiła głównie na utwory Tadeusza Nalepy. Obok takich piosenek jak "Modlitwa", "Pomaluj moje sny" i "Kiedy byłem małym chłopcem" zagrali m.in. klasyk "Route 66" (nazwa zespołu zobowiązuje) i doskonale wykonane, mocno zaśpiewane "I feel good" Jamesa Browna. Panowie dobrze się bawią na scenie. Marek Somla, wokalista i gitarzysta, prowadzi solidną konferansjerkę, zarażając swoim entuzjazmem publiczność.

Fenix z kolei zaprezentował materiał mocno zakorzeniony w latach 70-ych. W secie grupy znalazły się "When a blind man cries", "Whole lotta love", "Still got the blues" i - zagrane na bis - "Smoke on the water". Publiczność najbardziej żywiołowo zarea
Route 66
Route 66
gowała na "Czerwony jak cegła" Dżemu - utwór legendarny, wciąż budzący emocje. Grupa zachwyciła brzmieniem i oprawą koncertu. Na szczególne pochwały zasługuje Gerard Osiecki, który poza solidnym wybijaniem rytmu śpiewał niektóre utwory. Sztuka trudna i niezbyt popularna, ale efekt był znakomity.

Gwiazda wieczoru, a zarazem współorganizator całego wydarzenia, czyli Piotrek Franczuk Blues Band, zaprezentowała najmocniejsze, rockowo bluesowe brzmienie. Rewelacyjne solówki, wyrazista sekcja rytmiczna i ciekawy głos Krzyśka Sikorskiego z miejsca kupiły publiczność. W zróżnicowanym secie, obok standardów typu "Hoochie coochie man" znalazły się "Proud Mary", "Oni zaraz przyjdą tu" a nawet "I've got to rock" z repertuaru heavy metalowego Saxon. Grupa zaprezentowała także jeden własny utwór, ukazujący umiejętności kompozycyjne muzyków. Na koniec zespół zaprosił muzyków pozostałych grup na scenę, do wspólnego odegrania "Człowieku co się z toba
Route 66
Route 66
dzieje" Dżemu, podkreślając tym przyjacielską atmosferę koncertu.

Pozostaje czekać na kolejne edycje "Siedleckiej Fali Bluesa", które mam nadzieję zostaną zorganizowane. Warto.

23 listopada 2013, "Siedlecka Fala Bluesa", Podlasie.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.034 sekund