Drukuj

Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza

Artykuły: AJ
 Dorota Wierzbicka (Global Volunteers )
Dorota Wierzbicka (Global Volunteers )
Maria Koc, dyrektorka Sokołowskiego Ośrodka Kultury, dr Rafał Dmowski, historyk i regionalista oraz amerykańska organizacja Global Volunteers są laureatami tegorocznej (2013 r.) edycji Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

To już 25 edycja nagrody, w której honorowane są osoby szczególnie zasłużone dla regionu w dziedzinach: społeczno - patriotyczno - humanitarnej, szeroko pojętej sztuki, w tym sakralnej, ludowej oraz literatury.

Maria Koc, dyrektorka Sokołowskiego Ośrodka Kultury, w którym odbywa się ponad 100 przedsięwzięć kulturalnych rocznie. Do najważniejszych należą "Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne" - Międzynarodowy Festiwal Kultur i Tradycji Krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Rafał Dmowski, historyk i regionalista, pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach, który w swoim dorobku ma ponad 150 publikacji. Jego publikacje dotyczą przede wszystkim historii regionu, dziej
Maria Koc (Sokołowski Ośrodek Kultury)
Maria Koc (Sokołowski Ośrodek Kultury)
ów straży pożarnych, historii Kościoła oraz historii kolei.

Global Volunteers, organizacja której głównym celem jest praca na rzecz wzajemnego międzynarodowego zrozumienia i umacnianie pokoju. Od 1989 roku prawie 3 tysiące wolontariuszy uczyło polską młodzież, ale także dorosłych, języka angielskiego oraz podstaw biznesu.

Gala uhonorowania laureatów od samego początku ustanowienia nagród odbywa się w Muzeum Regionalnym w Siedlcach - zawsze 1 grudnia o 12.00.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.054 sekund