Drukuj

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Siedlce


Po raz dziewiętnasty odbył się w Siedlcach Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Należymy do nielicznych miast, które grają z Orkiestrą od samego początku.
Od godz. 8.00 kwestowali wolontariusze zarejestrowani w Sztabie WOŚP działającym jak zawsze przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Ponad 400 młodych ludzi z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji rozdawało czerwone serduszka, sprzedawało specjalne siedleckie gadżety WOŚP i co najważniejsze tego, kwestowało na rzecz dzieci dotkniętych chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Sztab swoją główną siedzibę miał w Sali Widowiskowej PODLASIE ul. Sienkiewicza 63, gdzie zmarznięci wolontariusze mogli ogrzać się i posilić gorącymi napojami i ciastkami. Pieniądze ze zbiórki trafiały do Banku PEKAO S.A. przy ulicy Wojskowej.

A co działo się w dniu finału?
W siedzibie Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach można było skorzystać z szerokiej oferty zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych.
Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywało się szereg konkurencji
i gier sportowych. Czynne było lodowisko, z którego dochód w tym dniu przeznaczony został na konto WOŚP.

Na Placu im. gen. Wł. Sikorskiego od godz.12.00 odbywało się wiele atrakcji dla najmłodszych w tym, animacje przygotowane przez partnerów siedleckiego sztabu. Nowością były gigantyczne warcaby plenerowe oraz gra planszowa. Studenckie Koło Naukowe "Edukacja dla Bezpieczeństwa" wystawiło przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zobaczyć można było również prezentacje samochodów terenowych, Quadów oraz wozu bojowego należącego do JW. 2523. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica sportowa Ligi Obrony Kraju.

Wieczorem zaś odbyło się widowisko "Fire SHOW - Wirujące Ognie", przygotowane przez Centrum Artystyczne STRYCH.

O godz. 18.00 na Placu im. Generała Sikorskiego rozpoczął się Finałowy Koncert - wystąpiły zespoły: Ósmy Kontynent, X-Trans oraz PodobaMiSię. W trakcie koncertu licytowano orkiestrowe gadżety. O godz. 20.00 tradycyjnie zabłysło Światełko do nieba, którego sponsorem jak co roku był Tygodnik Siedlecki.

Siedlecki Finał Wielkiej Orkiestry miał bardzo wielu darczyńców i to zarówno spośród instytucji i firm jak i osób prywatnych. Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest zaangażowanych tylu wspaniałych ludzi, i tym razem Siedlce znowu pokazały, że wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca można zdziałać naprawdę bardzo wiele!

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych panujących w dniu Finału tj. 9 stycznia, zebrano 71 252,47 złotych. Na kwotę tą złożyły się wpływy ze zbiórki ulicznej, sprzedaży gadżetów i aukcji podczas Koncertu Głównego.

WIELKIE DZIĘKI W IMIENIU DZIECI
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siedlcachstrona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.010 sekund