Drukuj

Do trzech razy sztuka

Film: The Lamas

Film okiem Kultury...

Po Lwie, czarownicy i starej szafie oraz Księciu Kaspianie przyszedł czas na kolejną część trylogii Opowieści z Narnii, Podróż Wędrowca do Świtu.

Trzecia z cyklu ekranizacji słynnych książek C.S. Lewisa, została zrealizowana w cyfrowej technice 3D. Film nakręcono jednak standardowymi kamerami i trzeci wymiar dodano w postprodukcji. Uważny widz nie będzie miał problemu z dostrzeżeniem tego. Widać wyraźnie, że znaczna część scen nie była realizowana z myślą o 3D i nie wykorzystuje w pełni możliwości dodatkowego wymiaru. Trzymając się logiki filmowej serii, rozumiejąc, że widzowie lubią znajome twarze, głównymi bohaterami Podróży Wędrowca do Świtu twórcy filmu ponownie uczynili Łucję, Edmunda i Kaspiana. Nieznośny kuzyn Eustachy, gra tutaj drugie skrzypce (przynajmniej dopóki jest człowiekiem), wypełniając komediową lukę w scenariuszu.
Rodzeństwo zostaje wciągnięte przez niezwykły obraz, który przenosi ich do Narnii, gdzie czekają na nich wspaniałe przygody. Ich ukochanej krainie grozi wielkie niebezpieczeństwo - tajemnicza mgła zasnuwa Narnię i nasi bohaterowie ruszają jej na ratunek. Na pokładzie potężnego okrętu królewskiego zwanego "Wędrowcem do Świtu", wraz z królem Kaspianem, muszą pożeglować na wyspy Wschodu, stawiając po drodze czoła różnym niebezpieczeństwom.
Jeśli zamierzacie obejrzeć Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu, musicie wiedzieć, że film ten nastawiony jest na konkretnego odbiorcę. Jest nim widz młody, poszukujący w kinie prostej rozrywki. Świadczy o tym nieskomplikowana i pozbawiona elementów grozy fabuła. Nawet kiedy robi się przerażająco i na ekranie zapada mrok, sceny te są wzięte w cudzysłów filmowej fikcji, tak by nie niepokoiły zbyt młodych umysłów. Taka konstrukcja starszemu widzowi może nie przypaść do gustu. Ciągła wzniosłość i patos wypowiedzi bohaterów może irytować starszego widza. Jest to familijna produkcja idealna do spędzenia popołudnia z dziećmi, a niekoniecznie dla koneserów kina.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.046 sekund