Drukuj

Muzyka z całego świata

Koncerty: Małgorzata Góral
Limbos na koncercie 6 marca
Limbos na koncercie 6 marca
Już po raz kolejny, za sprawą Grupy Muzycznej "LIMBOS" mogliśmy odbyć muzyczną wycieczkę po wszystkich kontynentach świata. 6 marca odbyła się piąta edycja ich koncertu pt. "Tematy muzyczne, których słucha Świat".

Niedzielny koncert, którego hasło brzmiało "Świat muzycznych podróży", został podzielony na dwie części: utworów w wersji instrumentalnej oraz instrumentalno-wokalnej. Rozpoczął się wersją instrumentalną ludowej piosenki "U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki". Po tym utworze przyszła kolej na m.in. takie utwory jak "Bądź moim natchnieniem" Andrzeja Zauchy w wykonaniu Leszka Kowalika, bardziej znanego z zespołu Outside, ale też "We are the champions" z repertuaru grupy Queen. Oczywiście, to tylko niewielka część tego, co można było usłyszeć tego wieczoru w Sali Widowiskowej "Podlasie". Dobrze skomponowany repertuar sprawił, że podczas koncertu zapanował niepowtarzalny klimat, czego wyrazem były żywe reakcje publ
Limbos na koncercie 6 marca
Limbos na koncercie 6 marca
iczności. Zespół zaprezentował się w składzie: Piotr Franczuk - gitara, Grzegorz Matwiejczyk - syntezator, Leszek Kowalik - wokal oraz Wiesław Miadziółko - perkusja. Nie zabrakło też występu Marleny Uziębło, która swego czasu współpracowała z zespołem, a teraz prowadzi solową działalność artystyczną.

Udział w tego rodzaju koncercie jest ciekawą odmianą po muzyce, jaką na co dzień można usłyszeć w środkach masowego przekazu. Trzeba mieć tylko nadzieję, że lokalne ośrodki kultury, zachęcone frekwencją siedlczan na tego typu wydarzeniach, nie poskąpią nam okazji do podobnych doznań artystycznych.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.007 sekund