Drukuj

Zaduszki Jazzowe

Koncerty: Redakcja
Kolejna 53. edycja Zaduszek Jazzowych za nami. Zaproponowany przez Miejski Ośrodek Kultury program okazał się bardzo ciekawy. Publiczność również dopisała. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z koncertów.

Ciągle obecny

Kuba Badach na Zaduszkach Jazzowych
Kuba Badach na Zaduszkach Jazzowych
Goszczący na tegorocznej edycji Zaduszek Jazzowych Kuba Badach zrobił niewątpliwą furorę. Na scenie pełnił rolę nie tylko wokalisty. Zabawiał publiczność anegdotkami i historyjkami. Udało mu się nawet skłonić siedlecką publiczność do udziału we wspólnym śpiewaniu.

Aranżacje utworów wykonywanych przez Andrzeja Zauchę w wykonaniu Kuby Badacha spotkały się z dobrym przyjęciem, choć zapewne niektórzy wychodzili z postanowieniem posłuchania "prawdziwego" Andrzeja Zauchy. Nie bez powodu więc płyta nosi tytuł: Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha.

Jazz w najlepszym wydaniu

Janusz Muniak Quartet na Zaduszkach Jazzowych
Janusz Muniak Quartet na Zaduszkach Jazzowych
200% jazzu w jazzie - jak powiedział Krzysztof Chromiński - dyrektor artystyczny festiwalu. Quartet Janusza Muniaka to klasyka polskiego jazzu.

Publiczność tegorocznej edycji Zaduszek Jazzowych miała przyjemność wysłuchać koncertu quartetu Janusza Muniaka pierwszego dnia festiwalu.
Fuzja klasyki i nowoczesności

QuintophoniQ na Zaduszkach Jazzowych
QuintophoniQ na Zaduszkach Jazzowych
Muzycy z QuintophoniQ - gościa drugiego dnia festiwalu nie zawiedli. Skrzypkowie - Tomasz Gołębiewski i Małgorzata Korpysz - dali prawdziwe show. Towarzyszące im Trio Leszka Kułakowskiego nie pozostawało w tyle. Jednak największą gwiazdą był występujący gościnnie Krzesimir Dębski.

Koncert w wykonaniu wymienionych muzyków emanował radością. Profesjonalizm stworzył doskonały duet z prawdziwym twórczym zapałem. QuintophoniQ to fantastyczny pomysł. Dzięki takim projektom możemy przekonać się, że muzyka klasyczna stwarza wiele możliwości twórczych. Tomasz Gołębiewski - pomysłodawca - nie boi się nowatorskich posunięć. Dowodem tego jest wprowadzenie na scenę rapera.
Na finał

Włodek Pawlik Trio na Zaduszkach Jazzowych
Włodek Pawlik Trio na Zaduszkach Jazzowych
Na zakończenie festiwalu wystąpiło Trio Włodka Pawlika

Fotorelacja w wykonaniu Kamila (Musieja) Musiejczuka
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.056 sekund