Drukuj

Świąteczna Rewia LUZ-u

Taniec: Weronika Patoleta i Olga Bajszak
Świąteczna rewia LUZ-u
Świąteczna rewia LUZ-u
Podczas Świątecznej Rewii Tańca, dzięki członkom formacji tanecznej LUZ, widownia siedleckiej sali "Podlasie" uniosła się lekko ponad ziemią. Dzięki minimalistycznemu wystrojowi sceny, widzowie mogli w pełni skupić się na płynących z niej emocjach. Taniec jak i śpiew występujących dostarczył wielu pozytywnych, estetycznych wrażeń.

Luz to nie tylko Formacja Tańca Nowoczesnego, to również Alternatywny Teatr Tańca Nowoczesnego i działające przy nim studio musicalowe. Są zdobywcami wielu prestiżowych nagród. 28 grudnia wykonując Świąteczną Rewię Tańca zaprezentowali najnowsze choreografie z 2011 roku, których autorką jest Joanna Woszczyńska. Przygotowaniem wokalnym występu zajęła się Ada Pogoda-Kołodziejak.

Rewię otworzyła Dziewczynka z zapałkami w wykonaniu tanecznym Dominiki Mańkowskiej i wokalnym Natalii Dymeckiej. Potem było już tylko ciekawiej. Swoimi kolorowymi i dynamicznymi występami
Świąteczna rewia LUZ-u
Świąteczna rewia LUZ-u
zaskoczyli najmłodsi mistrzowie FTN i ATT LUZ. Szczególną uwagę zwracały solówki Bartka Woszczyńskiego i Igora Leonika, które zachwycały i poruszały. Obaj mają już na swoim koncie tytuły mistrzowskie Polski, Europy i Świata oraz są choreografami swoich popisów.

Całość przedstawienia stanowiło 30 występów tanecznych, które były dopracowane i pełne energii, co było za każdym razem nagradzane gorącym aplauzem. Koncert zakończył utwór A kto wie, przy którym na scenę wyszli wszyscy tancerze i wokaliści, aby zaprezentować się po raz ostatni tego wieczoru.

W przerwie między odsłonami FTN i ATT LUZ została wyświetlona prezentacja multimedialna, zawierająca zdjęcia do kalendarza na rok 2012. Autorem zjawiskowych fotografii jest Michał Moryl. Każdy widz przed wyjściem otrzymał swój egzemplarz kalendarza.

Po przedstawieniu była zorganizowana kwesta na leczenie chorej na nowotwór 11-letniej Wiktorii Gruszka z Siedlec.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.022 sekund