Drukuj

Siedlczanie o wielkich sercach

Koncerty: Julia Kukawska
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
Każda kapela reprezentuje inny gatunek muzyczny, tak też, razem zaaplikowały publiczności prawdziwą mieszankę energetycznych brzmień! Cztery zespoły, które piątkowego wieczoru nie tylko bawiły mieszkańców siedleckiej metropolii, ale też przyczyniły się do wsparcia chorego dziecka.
W sumie, w ciągu całej akcji udało się zebrać ponad 10 tysięcy!


20 stycznia w "Podlasiu" odbył się koncert charytatywny dedykowany chorej na nowotwór, 12-letniej Wiktorii. Wydarzenie wyszło z inicjatywy Członkini Komendy Hufca ZHP - phm Anety Skarus, a zostało zrealizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, który udostępnił salę, sprzęt oraz pracowników.

Okazuje się jednak, że w akcję włączyło się mnóstwo innych ludzi, m. in. Bogusław Skarus, Joanna Woszczyńska, Harcerze z 6 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Lawa", którzy przy wejściu rozdawali upieczone przez siebie, serduszkowe pierniczki.

Wszystkie cztery zespoły zagrały kom
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
pletnie nieodpłatnie, a w czasie koncertu licytowali swoje płytki, żeby zebrać jeszcze więcej pieniędzy na leczenie Wiktorii.

Przypuszczam, ze żaden z zespołów nie jest obcy siedleckiej widowni. Niemniej jednak, gwoli przypomnienia, warto skrobnąć kilka słów.

Już na początku, publika została przeniesiona w swoisty świat amerykańskich klasyków rock'n'rolla, bluesa i soulu. Wszystko to za sprawą kapeli ROUTE 66, której twórczość opiera się na własnych aranżacjach utworów m. in. Janis Joplin czy Garry'ego Moore'a.

Zmiana klimatu o ponad 180 stopni, na scenę wkracza NORVID. Zespół powstały stosunkowo niedawno, niemniej jednak, zbierając mnóstwo pochlebnych komentarzy, już zdążył przekonać siedlczan do muzyki, jaką tworzy. Specyfika, czyli to, co najlepiej ją określa. Połączenie gitarowych riffów, klawiszy i anglojęzycznego wokalu, przechodzącego od szorstkiego growlu po balladowy ton sprawiło, iż słuchacze odnosil
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
i wrażenie, jakoby automatycznie z szarej rzeczywistości przenosili się w zupełnie inną czasoprzestrzeń. Niewiele osób się bawiło, gdyż ta muzyka zwyczajnie nie nadaje się do agresywnego przepychania pod sceną. Jest natomiast odpowiednia na zatrzymanie i zagłębienie w dźwięki. Niestety, nie każdy uczestnik koncertu podchodził do występu w tak indywidualny sposób. Niekiedy nawet, nie wiedząc, jak ma reagować, zespół nie zostawał nagradzany brawami.

UPSTREAM, zapewne wszyscy wiedzą, że jest zespołem rockowym, pochodzącym z Siedlec. Panowie szczycą ucho kawałkami rockowymi, jak mówią - "zaprzeczając muzyce aktualnie nadawanej przez media". Już przy pierwszych dźwiękach tłum młodzieży gromadził się pod sceną, a przy ich "Skrzydłach" osiągnął prawieże! apogeum. Znani, chwytliwi, rozpoznawalni. Mimo tego, nie wiedzieć czemu, w czasie występu znaczna część uczestników zaczynała powoli opuszczać salę.

Jako gwiazda siedlec
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
Z serca dla Wiktorii (20stycznia 2012)
kiej muzyki rockowej i wieczoru wystąpił OUTSIDE. Muzykę, którą proponuje określają mianem HELL ROCK!, czyli połączenie old-school'owego, ognistego rock'n'rolla, progresywnego rocka i metalu, uwieńczonego niebanalnymi tekstami. Zespół, jak zwykle podał ogromną dawkę płomiennej energii, której nie sposób było zlekceważyć zwyczajnie przechodząc obok, dlatego też, niewątpliwie, zgromadził największą liczbę pogowiczów. W rytm "Czarnej" spoceni, z uśmiechniętymi twarzami opuszczali oni Salę Widowiskową "Podlasie".

W ciągu koncertu szacunkowo przewinęło się ok. 400 osób. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na inne tego typu koncerty, gdzie dobra zabawa łączy się z pomocą płynącą prosto z serca.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.193 sekund